پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۶۲۰۹
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
شعار سال: احمدحسین فلاحی در توضیح جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسه تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان سنجش با حضور دکتر خدایی رییس این سازمان مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: آقای نادری به عنوان متقاضی این تفحص سوالاتی را مطرح کرد از جمله هزینه کرد پول‌هایی که سازمان سنجش می‌گیرد. بحث دیگر درباره ارتباط سازمان سنجش با شرکت تعاونی بود که گفتند ارتباطی با هم ندارند و شرکت تعاونی برخی امکانات به سازمان سنجش از جمله وسایل ایاب ذهاب و یا کمک‌های مختصر سالیانه به برخی از اعضا می‌دهد. همچنین درباره استفاده از اموال شخصی سازمان سنجش نیز پاسخ‌هایی دادند.

وی ادامه داد: درباره بحث موسسات کنکوری نیز آقای خدایی توضیح داد که با مجوز آموزش و پروش است. حق بالاسری که از این‌ها گرفته می‌شود حدود هزار میلیارد تومان در سال است یعنی مجوز موسسات کنکور را آموزش و پرورش می‌دهد و درصدی از درآمد آن‌ها به عنوان حق بالاسری برای هزینه‌های آموزش و پرورش گرفته می‌شود.
 
ارتباط نویسندگان کتب کنکور با طراحان سوال

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین گفت: آقای ویس کرمی نیز سوالاتی درباره ارتباط نویسندگان کتب کنکور با طراحان سوال، مطرح کرد. آقای خدایی در پاسخ گفت که دو روز بعد از برگزاری کنکور سوالات منتشر می‌شود و ارتباط بین آن‌ها را انکار کردند.

فلاحی خاطرنشان کرد: دستور بعدی بررسی تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ درباره عملکرد سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم اسلامی و انسانی دانشگاه‌ها (سمت) بود. این تقاضا در کمیته فرهنگ و تربیت بررسی شده بود که در جلسه بعدی کمیسیون درباره آن رای گیری می‌شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از گسترش، تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۶۳۳۶۲، www.gostaresh.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین