پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۶۳۶۵
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
ایالات متحده آمریکا صنایع دفاعی ترکیه را به همراه چهار مقام بلندپایه این حوزه تحریم کرد.
شعار سال: وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه از تحریم ریاست صنایع دفاعی ترکیه به همراه چهار مقام بلندپایه آن از جمله «اسماعیل دمیر» طبق «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق [وضع] تحریم‌ها» خبر داد.

وزارت خارجه آمریکا علت وضع این تحریم‌ها را ارتباط این مقامات ترکیه با بخش دفاعی و اطلاعاتی روسیه عنوان کرد.

طبق اعلامیه وزارت خارجه آمریکا، سند رسمی این تحریم‌ها روز سه شنبه منتشر خواهد شد.

در این اعلامیه آمده است که «وزیر خارجه [آنتونی بلینکن]تحریم‌های معینی را علیه ریاست صنایع دفاعی و اسماعیل دمیر رئیس صنایع دفاعی؛ فاروق یِیگیت معاون صنایع دفاعی؛ سرحات گنجوکلو رئیس بخش پدافند هوا و فضای صنایع دفاعی؛ و مصطفی آلپر دنیز مدیر برنامه ریزی در هیأت مدیره سامانه‌های پدافند هوایی منطقه‌ای تعیین کرده است».

بلینکن مدعی شد که صنایع دفاعی ترکیه با «شخصی که از طرف یا به نمایندگی از بخش‌های دفاعی یا اطلاعاتی دولت فدراسیون روسیه فعالیت می‌کرد، یک معامله چشمگیر انجام داده است».

گفتنی است که آمریکا از همکاری دفاعی و اطلاعاتی ترکیه و روسیه استقبال نمی‌کند؛ به ویژه آنکه اقدام آنکارا در خرید سامانه‌های پدافند موشکی اس -۴۰۰ روسیه با انتقاد تند مقامات واشنگتن و تهدید به وضع تحریم‌ها علیه ترکیه روبرو شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مهر، تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، کد خبر: ۵۱۸۲۲۴۳، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین