پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۳۷۵۰
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸
از طرفی دیگر سد تنگ سرخ و پتروشیمی های دهدشت و گچساران که مدت ها از برنامه زمان بندی عقب مانده اند نیز حال و روز مشابهی به آنچه گفته شد دارند.

شعارسال: حال روز بسیاری از پروژه های بزرگ کهگیلویه وبویراحمدخوب نیست و پروژه های ملی یا عملا تعطیل هستند و یا حرکت لاک پشتی رو به جلو می روند.

علیرغم اینکه پس از سفر امیدبخش رئیس جمهور به استان کهگیلویه وبویراحمد و تاکیدات ویژه ایشان بر توسعه زیرساخت های استان، انتظار می رفت روند اجرای پروژه های عمرانی شتاب گیرد، اما اخباررسیده چیز دیگری را نشان می دهد.

راه آهن یاسوج به عنوان بزرگترین پروزه تاریخ استان، با اعتبارات ناچیز و قریب به ۱ هزارم اعتبار مورد نیاز با کندی در حال اجراست، سد چم شیر گچساران نیز به عنوان بزرگترین پروژه این شهرستان نیز وضع مشابهی دارد و در شرف تعطیلی است و پروژه پاتاوه دهدشت نیز به عنوان حیاتی ترین پروژه شهرستان های کهگیلویه با حرکت لاک پشتی در حال اجراست و گاه و بیگاه نیز تعطیل می شود و قطعه سوم آن کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قطعه دوم آن نیز علیرغم اینکه زمان های متفاوتی برای بهره برداری از آن و استفاده مردم لوداب وعده داده شده بود تاکنون بی سرانجام مانده است.

از طرفی دیگر سد تنگ سرخ و پتروشیمی های دهدشت و گچساران که مدت ها از برنامه زمان بندی عقب مانده اند نیز حال و روز مشابهی به آنچه گفته شد دارند.

حال سوال اینجاست علیرغم اینکه رئیس جمهور با تسلط کامل بر ظرفیت ها و نیازهای کهگیلویه وبویراحمد در یاسوج حضور یافت و برنامه های امیدبخشی برای توسعه استان ارائه کرد، اما چرا وضعیت پروژه ها استان بدین منوال است.

در حالی که زمان زیادی از سفر رئیس جمهور به استان نگذشته و در سایر استان ها پروژه های عمرانی پس از سفر رئیس جمهور رونق گرفته است، این سوال پیش می آید که دلیل رکود پروژه های استانی عدم پیگیری مسولان است یا مشکلات اعتباری!

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت خبری عصر زاگرس، تاریخ انتشار: 24مهر1395، کدخبر: 1526: www.asrzagros.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین