پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۲۰۱۳
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۶
آمار را حتی رکن پنجم دموکراسی قلمداد کرده اند. آنگاه ستاد ملی مقابله با کرونا، می‌خواهد آمار افراد بالای ۶۵ سال را از سازمان هدفمندی بگیرد. این سازمان از وزارت کار. وزارت کار هم از .... واقعا برای مدیریت دولتی کشور باید تاسف خورد و بحالشان ترحم کرد. مدیریتی که اگر کویر را به آن‌ها بسپاری، شن کم می‌آورد.

شعار سال: ستاد عملیات مبارزه با کرونا لیست افراد بالای ۶۵ سال را می‌خواهد که آنها را در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار دهد. اما نکته جالب این است که این لیست را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها خواسته. مگر تزریق واکسن کرونا براساس یارانه‌بگیر بودن افراد است؟
 
 فرمانده ستاد عملیات مبارزه با کرونا کلانشهر تهران گفته که برای تزریق واکسن کرونا به سازمان هدفمندی یارانه‌ها نامه‌ای فرستاده تا اطلاعات تمام گروه‌های سنی به ویژه افراد بالای ۶۵ سال را به منظور واکسیناسیون در اختیار آنها قرار دهد.
 
آیا وظیفه ارائه این اطلاعات به عهده سازمان هدفمندسازی یارانه‌هاست؟
 
درست است که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اطلاعات حساب یارانه‌بگیران را در اختیار دارد و بر اساس آن ماهانه دویارانه به حساب مردم واریز می‌کند، اما این سازمان متولی آمار و اطلاعات افراد نیست.
 
درخواست اطلاعاتِ مردم از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از این جهت عجیب به نظر می‌رسد که طی این سال‌ها، این سازمان هم اطلاعات یارانه‌بگیران را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کرده است.
 
البته وزارت کار هم لیست افرادی بالای ۶۵ سال را در اختیار ندارد. بلکه این وزارتخانه لیست اطلاعات مشمولان برای پرداخت یارانه یا وام را به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ارسال می‌کند و به نظر می‌رسد این سازمان به تنهایی اطلاعاتی از همه‌ افراد کشور نداشته باشد.
 
از طرف دیگر براساس داده‌های لحظه‌ای مرکز آمار ایران جمعیت کشور در حال حاضر ۸۴٫۵ میلیون نفر است، اما سازمان هدفمندسازی فقط اطلاعات سرپرستان خانوار ۷۸ میلیون نفری که یارانه نقدی دریافت می‌کنند را دارد.
 
چه نهادی باید اطلاعات دهد؟
 
در این خصوص روابط عمومی سازمان هدفمندسای یارانه‌ها جوابیه‌ای منتشر کرده که بر اساس آن این سازمان فقط اطلاعات سرپرستان خانوار را دارد.
 
در متن این اطلاعیه آمده:« اطلاعات گروه های سنی مختلف که در این نامه ذکر شده صرفا مربوط به افراد سرپرست خانوار مشمول دریافت یارانه نقدی است و چنانچه قرار است جامعه هدف از گروه سنی بالای ۶۵ سال شناسایی و مورد واکسیناسیون قرار بگیرند از مرجع رسمی، اداره کل ثبت احوال استان پیگیری لازم به عمل آید».
 
همچنین آمده که سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مرجع رسمی اطلاعات مذکور نیست و هیچ گونه مسئولیتی در قبال ادعای مطرح شده ندارد.
 
این درخوست ستاد مقابله با کرونا از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در صورتی می‌توانست درست باشد که یارانه‌بگیران در اولویت تزریق واکسن باشند.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تجارت نیوز ، تاریخ انتشار:19  اردیبهشت1400، کدخبر:538165 ،www.tejaratnews.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین