پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۵۷۴۲
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
نامه ربیعی که دقیقا ساعتی پس از پایان اولین مناظره شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ منتشر شد، آنچه که در مناظره‌ها در خصوص دولت روحانی مطرح شد را اتهام زنی‌ها و نشر اکاذیب و طرح مطالب ناروا خوانده است.

شعار سال: علی ربیعی، سخنگوی دولت در نامه‌ای خطاب به رئیس صداوسیما خواستار در نظر گرفتن وقت برای دولت حسن روحانی جهت پاسخگویی به "اتهام زنی‌ها" شد.
 
نامه ربیعی که دقیقا ساعتی پس از پایان اولین مناظره شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ منتشر شد، آنچه که در مناظره‌ها در خصوص دولت روحانی مطرح شد را "اتهام زنی ها و نشر اکاذیب و طرح مطالب ناروا" خوانده است.
 
سخنگوی دولت در این نامه نوشته که در گذشته نیز مکاتباتی با رئیس سازمان صداوسیما داشته که "تاکنون پاسخی" دریافت نکرده است.
 
ربیعی نوشته است که "مطابق قانون فرصتی برای پاسخ" داده شود، تا در خصوص "اتهام زنی ها و نشر اکاذیب و طرح مطالب ناروا علیه دولت که در برنامه‌های تبلیغاتی انتخاباتی" دولت از خودش دفاع کند.
 
 
در این نامه که خطاب به علی عسگری نوشته شده، سخنگوی دولت حسن روحانی آورده "در اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری، شاهد اتهام‌زنی‌های متعدد ناشی از کم اطلاعی و نیز طرح افترائات ناروا علیه دولت از سوی برخی نامزدها بوده ایم".
 
سخنگوی دولت حسن روحانی خواستار اختصاص یک "برنامه زنده تلویزیونی" برای حضور نماینده دولت شده است.
 
امروز اولین مناظره هفت نامزد ریاست جمهوری با نام‌های سعید جلیلی، محسن رضایی، ابراهیم رییسی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی آغاز شد. قرار است نامزدها در این مناظره بر مسائل اقتصادی متمرکز باشند.


در این مناظره نامزدها انتقادات گسترده‌ای را به عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی وارد کردند.
 
محسن رضایی نامزد انتخابات در پاسخ به یکی از سوال‌های اقتصادی دست در جیب کرد و یک هزار تومانی بیرون آورد و گفت هشت سال پیش در واکنش به آن "کلید بی‌خاصیت" گفته ارزش پول پایین آمده است. اشاره او به عبارت تبلیغاتی روحانی در انتخابات بود که گفته بود با استناد به کلید مشکلات را حل خواهد کرد.
 
در بخش دیگری هم محسن رضایی و علیرضا زاکانی هر دو از نامزدهایی بودند که عبدالناصر همتی، رئیس سابق بانک مرکزی و نامزد انتخابات را به انتشار اسکناس بدون پشتوانه متهم و از او انتقاد تند کردند. همتی گفته بود که شش نامزد دیگر به اندازه او از اقتصاد سر در نمی‌آورند و او می‌تواند این وضعیت را بهبود دهد.
 
محسن رضایی، رئیس سابق بانک مرکزی را به همراهی با تحریم‌های آمریکا متهم کرد و گفت اگر رئیس جمهور شود دستور ممنوع الخروجی او و شماری دیگر از مقام‌های دولت حسن روحانی را صادر خواهد کرد.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری پرسش  ، تاریخ انتشار:16 خرداد 1400، کدخبر: ، www.porcesh.ir،36742

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین