پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۹۲۳۵
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران گفت: نمی‌توانیم کشور را یکدست تلقی کنیم آقای قالیباف و رییسی کاملا با هم یکی نیستند. امروز کشور فاقد جناح‌ها و احزاب سیاسی دارای شناسنامه و هویت مشخص است.
شعار سال: «حسین مرعشی»، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در رابطه با احتمال حضور اعتدالیون و اصلاح طلبان در کابینه رئیس جمهور منتخب با توجه به شعار‌های او عنوان کرد: اینکه از رییس جمهور انتظار داشته باشیم که کابینه اش از دیگر جناح‌های سیاسی باشد انتظار مناسبی نیست. مهمترین نکته‌ای که اگر آقای رییسی بتوانند عمل کنند مناسب خواهد بود این است که در سطوح بعد از وزرا، شایسته سالاری را مبنای انتخاب‌ها قرار بدهند و کمتر به سیاسی کاری توجه کنند. این خلاف کاری است که آقای احمدی نژاد انجام داد و در همه سطوح فنی و اجرایی کشور، نگاه سیاسی را اعمال کرد و با سیاسی کردن همه نهاد‌ها و بخش‌ها به کشور لطمه زد.

یکدست شدن حاکمیت پس از انتخابات ریاست جمهوری

او افزود: امیدواریم آقای رییسی در معاونت‌های فنی و در حوزه‌های تخصصی اصل را بر تخصص بگذارند تا گرایش سیاسی، اگر این بخش موفق باشد دولت می‌تواند برای کشور کار‌های موفقیت آمیز انجام بدهد.

عضو حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به برخی نقد‌ها مبنی بر یکدست شدن حاکمیت پس از انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نظر من نمی‌توانیم کشور را یکدست تلقی کنیم آقای قالیباف و رییسی کاملا با هم یکی نیستند. امروز کشور فاقد جناح‌ها و احزاب سیاسی دارای شناسنامه و هویت مشخص است.

او تاکید کرد: در حال حاضر کلیاتی به نام جبهه اصلاحات و کلیاتی به نام اصولگرایی وجود دارد هم در درون جبهه اصلاحات و هم در درون جبهه اصولگرایی. الزاما قرار نیست بگوییم یک حزب و یک جناح سیاسی با خط مشی مشخص در کشور حاکم است. نه اینطور نیست و هر کدام از روسای سه قوه برای خود شخصیتی مستقل هستند و منش و روش خاص خود را دارند و نمی‌توان، این وضعیت را به یکپارچگی تعبیر کرد.

سرنوشت جبهه اصلاحات

مرعشی با انتقاد از صفی که نمایندگان مجلس برای ورود به کابینه رئیسی تشکیل داده‌اند، ادامه داد: نمایندگان مجلس همیشه خود را مستحق ارتقا می‌دانند و این چیز جدیدی نیست و همیشه بوده است، امیدواریم آقای رییسی تذکری که رهبری به نمایندگان مجلس دادند را مورد توجه قرار بدهند و بعید است کسی از مجلس، وارد دولت شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در رابطه با سرنوشت جبهه اصلاحات تا انتخابات دوره بعدی خاظرنشان کرد: در جبهه اصلاحات هنوز بحث‌های کافی در مورد وضعیت جبهه صورت نگرفته است و بعد از گفتگو تصمیم گیری می‌شود. ما در حزب کارگزاران سه مساله اساسی داریم. یکی توسعه و گسترش سازمان سیاسی حزب است و دیگری رسیدن به راهکار‌های جامع‌تر و کامل‌تر برای ائتلاف با گروه‌های هم فکر با جبهه اصلاحات و سوم بازسازی، روابط خود با اقشار مختلف جامعه و مردم و این سه موضوع در دستورکار است.

مرعشی با بیان اینکه تشکیل پارلمان اصلاحات هنوز فرضیه پخته‌ای ندارد، گفت: پارلمان اصلاحات تا اینجا سه چهار پیشنهاد متفاوت توسط گروه‌های مختلف گرفت؛ پارلمان اصلاحات مثل عنوان کلی جمهوری اسلامی است که در ۱۲ فروردین سال ۵۸ مردم به آن رای دادند؛ از یک واژه نمی‌توان به نتیجه رسید وقتی می‌گوییم پارلمان اصلاحات باید طرحی، روی میز باشد و بدانیم منظور چیست؟ ما در کارگزاران پیشنهاد مدونی داده بودیم که تفاوتی با سایر ائتلاف‌ها داشت و مهم‌ترین تفاوت این بود که در پیشنهاد ما احزاب و گروه‌ها سطح بندی شده بودند و طبیعتا گروه‌های دیگر این را قبول نداشتند و از این طرح استقبال نشد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از برنا، تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۲۰۱۴۷۱، www.borna.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین