پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۶۰۴۱
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
رئیس سازمان نظام پزشکی تهران در نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما از روند حاکم بر این سازمان و عملکرد و سیاستش در مورد کرونا ابراز نگرانی کرد.
شعارسال: جناب آقای دکتر علی عسکری ریاست محترم سازمان صدا وسیما

با سلام واحترام

در برنامه ۲۰:۳۰ چهارشنبه مورخه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ مطلبی توسط گزار‌شگر محترم صدا و سیما سرکار خانم آمنه سادات ذبیح پور در مورد واردات واکسن مطلبی منتشر شد که جای تامل وبسی شگفتی دارد؟!
بحث موضوعی اینکه صدا وسیما بعنوان رسانه ملی وصدای ملت فهیم ایران باید جدای از مسائل سیاسی ونماینده جناحی خاص فعالیت نموده و نگاه کلان وملی داشته باشد در این مقال نمی‌گنجد وافکارعمومی دراین مورد بهترین قاضی خواهند بود لکن ورود گزارشگران آن سازمان بدون اطلاعات کارشناسی معتبر در مباحث سلامت نه تنها باعث نگرانی وتشویش اذهان عموم جامعه خواهد شد بلکه جو بی اعتمادی به ایثارگران عرصه سلامت را بیش از پیش گسترش خواهد داد.

در تاریخ ۲۰ دیماه ۹۹خبرنگاه نامبرده شجاعت مقام رهبری را در ممنوعیت ورود واکسن‌های امریکایی و انگلیسی ستود درحالیکه در برنامه مورخه ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ موضوع ممنوعیت واردات واکسن خارجی را از جانب مقام رهبری یک دروغ آشکارخواند!

جناب آقای عسگری جنابعالی بهتر مستحضرید که بهیچ وجه صلاح نیست دفاع از ساحت رهبرفرزانه انقلاب و سلامت مردم وجه المصالحه بحث‌های سیاسی قرار گیرد، چون هر دو هدف فوق مخدوش و بیشتر دست نایافتنی خواهد شد.

جناب اقای دکتر عسکری به صراحت خدمت حضرتعالی اعلام می‌دارم که مشاورینی که با اطلاعات غلط در دولت سابق و وزارت بهداشت فعلی سبب تداوم بیماری کرونا به این شدت در ایران شده اند، باید پاسخگو باشند. بار‌ها بر رویه غلط کارشناسی متولیان کرونا در کشور خصوصا در زمینه تاخیر در تعامل با سازندگان خارجی واکسن ها، تعلل در واردات واکسن از منابع خارجی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و تاخیر در حمایت از تولید واکسن‌های داخلی و نابسامانی در هماهنگی بخش‌های تولیدی داخل در تامین زودتر واکسن برای ملت عزیز ایران نکاتی را عرض کرده ام.

سازمان نظام پزشکی بعنوان بزرگترین نهاد صنفی جامعه پزشکی بر خود فرض می‌داند ضمن ابراز نگرانی از این روند به آن سازمان در این مورد تذکر جدی دهد. اگرچه عملکرد صدا وسیما دردوره کرونا واطلاع رسانی بهنگام آن قابل تقدیر بوده لکن اجازه ندهید با طرح مباحث غیر کارشناسی بویژه در حوزه سلامت اعتماد جامعه اسلامی به آن سازمان بیش از پیش مخدوش گردد. برگزاری برخی نشست‌های کارشناسی تخصصی با کارشناسان ذیصلاح در حوزه سلامت هم باید بیشتر مورد مداقه قرار گیرد. طبعا برگزاری بحث‌های کارشناسی با حضور کارشناسان برجسته نظام سلامت بویژه در موضوع تهیه ویا واردات انواع واکسن مورد نیاز وبهره برداری عموم جامعه خواهد بود.

دکتر سید موید علویان
رییس منتخب هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ

نگرانی سازمان نظام پزشکی از اطلاع‌رسانی‌های صدا و سیما در مورد کرونا
 
شعارسال، بااندکی تلخیص واضافات برگرفته از جامه ۲۴، تاریخ انتشار:۳۰ مرداد ۱۴۰۰، کدخبر:۹۲۵۶، jameh۲۴.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین