پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۱۲۱
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
کنسرت خواننده‌های لس آنجلسی برای پایان تابستان ۱۴۰۰ درحال برگزاری است، آن هم در شرایطی که ایرانی‌های زیادی بدون توجه به وضعیت کشور در شرایط پاندمی در این کنسرت‌های پر ازدحام شرکت می‌کنند.
شعار سال: باز هم برخی از خواننده‌های لس آنجلسی این بار از لفظ آخرین کنسرت برای تبلیغات خود استفاده کرده‌اند تا مشتاقان خود را به سمت کنسرت‌هایشان بکشانند. آن هم در شرایط شیوع کرونا. این روز‌ها کنسرت خواننده‌های لس آنجلسی در استانبول در حال برگزاری است و چند روز دیگر در ایروان تعداد دیگری از این کنسرت‌ها برگزار می‌شود.

از آن طرف بازار فروش تور خواننده‌های لس آنجلسی داغ داغ است. غیر از فروش هتل و بلیت هواپیما، این روز‌ها تنها بلیت کنسرت‌ها از دو میلیون تومان تا ۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. یکی از خبرنگاران ایرانی با توجه به صندلی‌های موجود در این کنسرت‌ها حساب کرده که اگر میانگین هر بلیت ۱۵۰ دلار باشد ایرانی‌ها برای این کنسرت چیزی در حدود ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند هزینه‌ای که معلوم است هر خواننده‌ای را از خداحافظی با عرصه هنر منصرف می‌کند آن هم در شرایطی که مدت‌ها کنسرتی برگزار نشده بود!

جالب اینجا است کسانی که می‌توانند چنین هزینه‌ای برای سفر به ترکیه بدهند، از قشر افراد پولداری هستند که در این شرایط می‌توانند گران‌ترین تور‌های کنسرت ترکیه را با چنین مبالغی بخرند و مدعی فرهنگ و روشنفکری هستند.
تصاویری که تا کنون از کنسرت‌های ترکیه منتشر شده حاکی از حضور جمعیت زیادی از افراد در سالن‌های کنسرت است و حضور ایرانیانی است که مدعی هستند، شرایط حضور در کنسرت برای آن‌ها ایمن است آن هم تنها با نشان دادن تست منفی کرونا هنگام ورودشان به کشور ترکیه.

در شرایط شیوع کرونا آنچه هنگام ثبت نام کنسرت در سایت‌های فروش بلیت مشاهده می‌شود تنها ارائه تست منفی است وگرنه هیچیک از حاضران در این برنامه‌ها نه ماسکی به صورت دارند نه فاصله اجتماعی در میان آن‌ها معنا دارد و نه الزامی برای واکسینه بودن افراد و برگزاری این برنامه‌ها در فضای باز وجود داشته است مهم‌تر اینکه استانبول این روز‌ها غیر از ویروس کرونا درگیر ویروس لامبدا نیز شده است، اما مقامات ترکیه بر این باورند که شکست اقتصادی ناشی از حضور گردشگران در این کشور را می‌توانند با آزاد کردن برگزاری کنسرت‌ها و ورود و خروج به این کشور جبران کنند.

حالا ایران می‌ماند و برگشت ایرانی‌هایی که در ازدحام این کنسرت‌ها شرکت کرده‌اند و باید بتواند این بیماری را کنترل کند، چون عده‌ای بدون توجه به مسائل و شرایط موجود در کشور به سفری رفته‌اند که سوغاتش لامبدا و شیوع بیشتر کروناست.

کسانی که به این بلوای خواننده‌ها ایراد می‌گیرند شرایط موجود در ایران را مشاهده می‌کنند که هنوز خیلی از ایرانی‌ها واکسینه نشده‌اند و با این شرایط در چنین محیط‌هایی قرار می‌گیرند. ضمن اینکه حضور در مسابقات یورو و بازگشایی کشور‌های دیگر را توجیهی برای شرکت در این کنسرت‌ها می‌دانند این در حالی است که هنوز ایران به شرایطی مشابه با شرایط کشور‌های دیگر از نظر واکسینه شدن مردمش نرسیده است و هنوز خیلی از افراد ناقلان بی علامت هستند و با وجود تست منفی و عدم واکسیناسیون بازهم اقدام به سفر در کشور‌های خارجی و میزبان لامبدا می‌کنند.

سوغاتی به نام مو!

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت، ویروس جهش‌یافته کرونا با سویه جدید «مو» از قابلیت سرایت و کشندگی بالاتری نسبت به گونه دلتا کرونا برخوردار است و می‌تواند در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، تعداد بیشتری را درگیر کند و به کام مرگ بکشاند. در حالی که ردپای این ویروس مرگبار در ترکیه دیده شده است.

در این باره افراد مختلفی پس از انتشار فیلم‌ها و عکس‌هایی از این کنسرت‌ها واکنش نشان داده‌اند از آن‌هایی که برای این خواننده‌ها احترامی قائل بوده‌اند و حالا نظرشان تغییر کرده تا کسانی که درصدد توجیه و ایمن بودن حضور هزاران نفر در این فضا‌های بسته هستند.

در فضا‌های مجازی نظرات جالب و درخور توجهی منتشر شده است به عنوان مثال فردی نوشته «اگه هرکسی می‌آمد کنسرت بهش واکسن میزدین من حتماً می‌آمدم، چون فکر کنم در ایران حالا حالا نوبت ما مردم نمیشه»

دیگری پرسیده «اگر بلیط گرفتیم مرز‌ها بسته شدن یا به هر دلیلی دولت ترکیه راه نداد تکلیف بلیط چی میشه؟» این فرد در پاسخ جواب گرفته که هزینه بلیت شما یا عودت داده می‌شود و یا برای کنسرت بعدی این خواننده رزرو خواهد شد همانطور که بلیت کنسرت یکی دیگر از این خواننده‌های لس آنجلسی از سال ۹۹ در اختیار برگزار کنندگان بود و حالا قرار است برایش در شهر ایروان کنسرتی برگزار کرده و از همه آن‌هایی که بلیت خریده بودند دعوت به حضور کرده‌اند!

عوامل برگزاری این کنسرت‌ها در پی نگرانی ایرانی‌ها از عودت دادن هزینه در صورت عدم توانایی حضور در کنسرت‌ها هم نوشته‌اند «در فرایند اجرای یک برنامه عوامل مختلفی سهیم هستند در نظر بگیرید آقای فلانی تقریباً ۱۵ اجرا در سراسر دنیا داشتن که متاسفانه با موج پاندمی کرونا تمام این برنامه‌ها به حالت تعلیق در امد هزینه تبلیغات تلویزیونی هزینه پیش پرداخت سالن و… همه این عوامل باعث شد برنامه گذار شرایط عودت مبالغ رو نداشته باشه»!

برخی دیگر از کاربران فضای مجازی این تور‌های گردشگری به عنوان تور مرگ آقای خواننده و کنسرت مرگ یاد می‌کنند و خواننده مورد نظر را چوپان دروغگویی می‌دانند که باز هم با اعلام آخرین کنسرت سعی دارد تا جمعیت را به سالن‌ها بکشاند. فردی که چند سالی است قصد دارد با خوانندگی خداحافظی کند، اما معتقد است احترام به طرفدارانش او را از این کار باز می‌دارد!
 
کنسرت پرازدحام خواننده‌های لس آنجلسی در شرایط قرمز کرونایی
 
اعتراف خواننده از روی تخت بیمارستان

جالب‌تر از برگزاری کنسرت‌ها و تور‌های گردشگری میلیونی با قیمت‌های نجومی کلیپی است که یکی از خواننده‌های پاپ این روز‌ها در حالی که روی تخت بیمارستان در استانبول بستری است منتشر کرده و گفته که با وجود تزریق دو دز واکسن فایزر، به دلیل حضور در کنسرت کرونا گرفته و از مردم ایران خواسته که پروتکل‌ها را رعایت کنند!

هشدار‌ها برای دوری از افرادی که در این کنسرت‌ها و تور‌های گردشگری شرکت کرده‌اند آغاز شده است و مسئولان و کارشناسان و پزشکان درصدد هستند مردم را آگاه کنند که علائم ویروس دو هفته بعد از بازگشت این افراد مشخص خواهد شد و باید در این مدت از آن‌ها دوری کرد ضمن اینکه تنها شرط تست منفی هنگام ورود به ترکیه نمی‌تواند دلیلی بر سالم بودن این افراد باشد و ممکن است هنگام ورود به ایران نیز تست این افراد منفی باشد، اما دوره بیماری آن‌ها چند روز بعد شروع شود.

از طرفی شهریور ماه رو به پایان است و بازگشایی مدارس و رفع برخی از محدودیت‌ها در تردد مردم را به سمت استفاده از فرصت باقی مانده برای انجام سفر تشویق می‌کند.

۴۴۸ فوتی جدید کرونا در کشور

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته در کشور متاسفانه ۴۴۸ بیمار کووید-۱۹ به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

 بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، از روز یکشنبه تا روز دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که سه هزار و ۱۶۳ نفر از آن‌ها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۲۷ نفر رسید. متاسفانه از یکشنبه تا روز دوشنبه، ۴۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۴ هزار و ۷۵۹ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۴ میلیون ۵۹۷ هزار و ۲۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۷ هزار و ۲۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۳۰ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۳۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

شعار سال، بااندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ابتکارنیوز، تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر: ۱۸۱۹۴۶، ebtekarnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین