پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۵۹۳۳۸
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ایران‌ساخت میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی شد.
شعار سال: این دستاورد‌های ایران‌ساخت در سالن A۳۷ نمایشگاه بین‌المللی به نمایش درآمده است. نمایشگاهی که ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در آن حضور دارند و ۸۰۰ محصول ایران ساخت را عرضه کرده‌اند. نمایشی از توانمندی و اقتدار کشور در حوزه علم و فناوری. این نمایشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه صادرات و نمایش این دستاورد‌های ایران ساخت برپا است و در آن از ۱۱ حوزه علمی همچون آب، کشاورزی، تجهیزات پیشرفته، نانو، زیست فناوری، تجهیزات پزشکی و فناوری اطلاعات می‌توان محصولات را دید.

البته در این بازدید بخش کشاورزی و محصولات آن به نمایش درآمد و در آن حدود ۳۰شرکت دانش‌بنیان دستاورد‌های فناورانه خود را در حوزه هایی، چون پهپاد‌های کشاورزی، واکسن دام و طیور، اصلاح نژاد، کود زیستی، اصلاح و تولید ارقام بذر هیبرید، کشت بافت، آنزیم صنایع غذایی، فروشگاه اینترنتی توزیع دیجیتال میوه، تولید گیاهان دارویی و مزارع مرجع نمایش دادند.

محصولات فناورانه همه این شرکت‌ها تلاشی است برای توسعه امنیت غذایی در کشور.

نفوذ فناوری در حوزه کشاورزی بالا می‌رود

سورنا ستاری در این بازدید ضمن تشکر از همراهی وزیر جهاد کشاورزی گفت: نفوذ فناوری یکی از بحث‌های جدی در حوزه کشاورزی است. چالش‌های این حوزه فقط با فناوری حل می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: به عنوان مثال مشکلاتی که در حوزه آب یا توسعه محصولات وجود دارد را می‌توان با گسترش فناوری‌های نوین رفع کرد. البته دیگر مشکلی که در این حوزه برای تمامی کشور‌ها وجود دارد چگونگی نفوذ فناوری است.

ستاری همچنین بیان کرد: چرا که حوزه کشاورزی یکی از سخت‌ترین حوزه‌ها برای پذیرش فناوری است و همگان به سنتی بودن این زیست بوم عادت کرده اند و با ورود نوآوری به آن مقابله می‌کنند.

رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان با اشاره به برنامه‌های معاونت علمی و جهاد کشاورزی گفت: روش‌های موفقی که در این سال‌ها برای نفوذ فناوری تست شده است را توسعه می‌دهیم.
 
ستاری: چالش‌های کشاورزی با فناوری رفع می‌شود

توانمندی نیروی انسانی در حوزه کشاورزی به نمایش در آمد
در ادامه نیز سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در این نمایشگاه شاهد توسعه محصولاتی فناورانه بودیم که با اتکا به توانمندی جوانان تولید شده اند و معاونت علمی و فناوری نیز از گسترش آن‌ها حمایت کرده است.

وی همچنین گفت: در دوره جدید با اهتمام معاون علمی و فناوری فعالیت‌ها با سرعت بیشتری پیش می‌رود تا نفوذ علم و فناوری به حوزه کشاورزی را شاهد باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه این اتفاق تولید ثروت و محصولات با کیفیت را به همراه دارد، بیان کرد: همچنین با این اتفاق صادرات محصولات ایران ساخت در حوزه کشاورزی افزایش می‌یابد و در نهایت تامین امنیت غذایی را بالا می‌برد.
 
شعارسال، بااندکی تلخیص واضافات برگرفته از بنیاد ملی نخبگان، تاریخ انتشار:۲۴ شهریور ۱۴۰۰، کدخبر:۱۱۲۱۳۰، www.bmn.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین