پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۲۵۰۴
تاریخ انتشار : ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی گفت: با توجه به پایان فصل زراعی و تداوم خشکسالی شدید، دریچه‌های سد الغدیر ساوه از بیستم مهرماه سال جاری بسته شد. بر اثر کاهش بارش‌ها و بروز خشکسالی حجم ذخیره آب مخزن سد الغدیر افت زیادی بسیاری پیدا کرده است.

شعار سال: عزت‌اله آمره ای افزود: با اطلاع رسانی قبلی به حقابه‌بران شبکه آبیاری و زهکشی به منظور کشت پاییزه هیچ حقابه‌ای از این سد برای کشاورزان مزارع زیردست تخصیص پیدا نخواهد کرد، چرا که باید آب موجود در سد را برای باغات و تأمین مصارف آشامیدنی مردم شهر ساوه ذخیره کرد.
 
وی ادامه داد: هر چند که در 2 سال اخیر با توجه به اینکه مشکل کمبود آب وجود نداشت منابع آبی مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه از محل ذخیره مخزن سد الغدیر تامین می‌شد، اما در حال حاضر همراهی حقابه‌بران شبکه آبیاری و زهکشی سد الغدیر ساوه  برای خودداری از کشت پاییزه بسیار ضرورت دارد.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان مرکزی اظهار داشت: کاهش حجم ذخایر آبی سد و چشم انداز نامطمئن بارندگی‌ها در سال آبی جدید سبب شده که با هدف تامین آب پایدار و مطمئن برای شهر ساوه و باغات در سال آینده، کشت پاییزه سال جاری مشمول بهره‌مندی از حقابه سد نباشد.
 
آمره ای با بیان اینکه سد الغدیر ساوه با حجم مخزن 276 میلیون مترمکعب در حال حاضر دارای 110 میلیون مترمکعب ذخیره آبی است، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود اگر بارندگی صورت گیرد، متناسب با آن احتمال تغییر در تصمیم‌های اعمال شده برای مصارف آب مخزن سد الغدیر در زمینه کشاورزی وجود دارد.

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا ، تاریخ انتشار:  22 مهر  1400، کدخبر: 1143811، www.ilna.news

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین