پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۴۸۹۰
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
رئیس سازمان غذا و دارو مدعی شده است که متاسفانه شاهدیم ارز دولتی به دست افرادی افتاده که کالا و دارو را با ارز آزاد محاسبه کردند و پولش را از مردم گرفتند. رانت و فساد یعنی شما ارز ۴۲۰۰ را بگیرید و کالا را با چند برابر قیمت ارز آزاد در اختیار قرار بدهید و از جوابگویی نیز فرار کنید؟ بر اساس این اقرار‌ها و ادعاها، منتظر دادگاهی شدن مدیران متخلف دارویی هستیم. آقای رئیسی، جناب اژه‌ای، آقای خدائیان، آقای خطیب و ..، بسم الله.

شعار سال: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: متاسفانه شاهدیم ارز دولتی به دست افرادی افتاده که کالا و دارو را با ارز آزاد محاسبه کردند و پولش را از مردم گرفتند، حتما پیگیر این موضوع هستیم و باید آنها را به مردم و مراجع ذی صلاح معرفی کنیم.
 
بهرام دارایی در خصوص مطلب عنوان شده مبنی بر این که سازمان غذا و دارو هیچ علاقه‌ای ندارد که رانت دارو رو از بین ببرد، گفت: در مورد موضوع مطرح شده درخصوص یکی از مدیران دارویی سازمان باید بگویم که این مدیر در حدود 20 سال پیش در سازمان غذا و دارو مشغول به کار بوده است و البته طوری در موردشان صحبت کردند که گویا الان هم در این سازمان در سمت مدیریت عالی مشغول به کارند، در حالی که تاکید می‌کنم که این واقعیت ندارد و مدیر مورد اشاره در حال حاضر در این سازمان فعالیتی ندارد.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه با اشاره به این‌که تغییرات در دولت و وزارت بهداشت طی مدت اخیر صورت گرفته است و وزیر بهداشت با وسواس خاص در حال انتصاب مدیران خود است، افزود: شعار دولت انقلابی هم شفافیت و برخورد با فساد است و ما در این راستا قدم برداشته‌ایم.
 
وی در ادامه با بیان این که برای این اظهارات و ادعا باید شاهد و استدلال خود را بیان کنند، گفت: جای سوال است با توجه به این که سیستم ما در حال اجرای برنامه‌های خود است، چه نتیجه ای گرفته‌اند که عدم علاقه سازمان غذا و دارو به از بین بردن رانت دارو را مطرح کرده‌اند؟ ضمن اینکه مطلبی را که گفته اند مربوط به سالیان پیش است و یک نوع نقض غرض و مغالطه است.
 
دارایی درخصوص بحث مبارزه با فساد و شفافیت‌سازی نیز گفت: سازمان غذا و دارو عزم خود را در راستای اجرای این امر جزم کرده است و این موضوع در شکل بازسازی و شفاف سازی فرایندهایی که این سازمان در قسمت های مختلف از جمله غذا، دارو و تجهیزات پزشکی با آن سرو کار دارد، بروز می‌کند.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو همچنین عنوان کرد: فرایندسازی‌های سازمان غذا و دارو بر اصل جلوگیری از رانت، انحصارگرایی، بی‌عدالتی و در جهت تامین حقوق مردم به عنوان مصرف‌کننده و همچنین ذینفعان اصلی و تولیدکنندگان ما به عنوان کسانی که در سنگر خودکفایی و حفاظت نیازمندی‌های ملی ما گام بر می‌دارند، مربوط می‌شود.
 
وی تاکید کرد: لازم است این شفاف‌سازی‌ها در فرایندها و در بستر امن مکانیزه و در بستر آی‌تی انجام گیرد که بارزترین آن در سیستم "تی‌تک" و رصد و پایش تمام فرایندها است که در صورت تکمیل فرایندها، چرخه تامین و عرضه دارو به ثمر می‌رسد و نتایج آن را به خوبی خواهیم دید.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: این سامانه‌ها به سامانه‌های فراسازمانی از جمله گمرک و مالیات، سیستم‌های نظارتی و صنعت معدن و تجارت متصل است و باید یک همکاری بین بخشی صورت گیرد و تمرکز خود را در این زمینه بگذاریم.
 
دارایی یادآور شد: یکی مواردی که باید در این راستا صورت گیرد استفاده از کارشناسان و مدیرانی است که می‌شود به آنان اعتماد کرد و امور مهم را به دست آنان سپرد و این یکی از دغدغه‌های ماست، که در حال انجام همین تغییرات در سیستم سازمان غذا و دارو هستیم اما چیزی که بسیار مهم است و باید به آن توجه کنیم حفظ حقوق مردم است که اگر جایی تضییع شده باشد باید پیگیر آن تا حصول نتیجه باشیم.
 
وی با اشاره به تاکید وزیر بهداشت در این خصوص گفت: ما موظفیم که حتما ارز 4200 تومانی که حق ملت است و ما با این تحریم‌های ظالمانه در حال تامین آن هستیم را به دست مردم برسانیم، در حالی که متاسفانه شاهدیم که به دست افرادی افتاده که کالا و دارو را با ارز آزاد محاسبه کردند و پولش را از مردم گرفتند، حتما پیگیر این موضوع هستیم و باید آنها را به مردم و مراجع ذی‌صلاح معرفی کنیم.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه افزود: مسلماً افرادی که این کارها را کرده‌اند نگران و ناراحت شدند و تلاش‌هایی می‌کنند که حاشیه‌سازی کنند و افکار عمومی را از اصل موضوع منحرف کنند درحالی که قول می‌دهیم ما تا آخر کار پیگیر هستیم و این کار را به سرانجام خواهیم رساند.
 
وی همچنین افزود: به هرحال بحث‌های حاشیه‌ای باعث می‌شود بخشی از انرژی سیستم هدر برود و مجبور می‌شویم که روی این مسائل تمرکز کنیم.
 
دارایی با بیان این که در واقع رانت و فساد یعنی اینکه شما ارز 4200 تومانی را بگیرید و کالا را با چند برابر قیمت ارز آزاد در اختیار تولید کننده و مصرف‌کننده قرار بدهید و از جوابگویی نیز فرار کنید و از آن طرف هم به سیستم های نظارتی، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو حمله و تهمت بزنید تا جهت افکار عمومی را منحرف کنید، تاکید کرد: این جواب نمی‌دهد و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا حقوق مردم را بازگردانیم و این گرانی را از دوش مردم برداریم.
 
 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  تسنیم، تاریخ انتشار:  19 آبان  1400، کدخبر:2605803 ، www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین