پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۳۶۸
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
موسوی با بیان این که چتر حمایتی دارو‌ها تغییری نکرده است، گفت: در شورای عالی بیمه بعضی از دارو‌های بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.
شعار سال: میرهاشم موسوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فعالیت‌های سازمان بهزیستی کشور و شیرخوارگاه شیبر بیان کرد: سال گذشته برای بیمه تکمیلی بازنشستگان سهم سازمان ۳۰ درصد بود و ما علی رغم اینکه مشکل مالی هم داریم سهم بیمه تکمیلی سازمان که به بازنشستگان کمک می‌کند را بنا داریم به ۵۰ درصد برسانیم.

وی در پاسخ به این سوال که تست pcr هم به طور کلی رایگان شد؟ گفت: تست pcr در مراکز ملکی و درمانی خودمان رایگان بود و همینطور هزینه‌هایی که برای بستری شدگان در مراکز ملکی به خاطر کووید_۱۹ بود رایگان بود. بالع بر ۵۰۰۰ میلیارد در رابطه با کووید ۱۹ هزینه درمان داشتیم. در مراکز غیرملکی براساس استاندارد‌هایی که قرار بود وزارت بهداشت اعلام کند و احتمالا امروز هم در هیات دولت این موضوع در دستور کار است رایگان می‌شود.

موسوی درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز خاطرنشان کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرا شده و بحث‌هایی که در گذشته بوده را جلو می‌بریم و تاکنون مشکل خاصی نبوده است. از بیستم که پرداختی‌های ما شروع می‌شود تا پایان ماه پرداختی‌های مان به موقع انجام می‌شود.

مدیرعامل تامین اجتماعی درخصوص نسخه الکترونیکی آیا همچنان برخی داروخانه‌ها همکاری نمی‌کنند؟ اظهار کرد: نسخه الکترونیکی یک تغییر رویکرد است بخشی از مشکلات آن طبیعی است. اما اکنون حدود ۹۹ درصد نسخه الکترونیکی اجرایی شده و یک درصدی هم ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد، اما محکم پای کار نسخه الکترونیکی ایستادیم. حتی به مسیری می‌رویم که رسیدگی به اسناد پزشکی هم الکترونیکی شود.

موسوی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص بیمه کارگران ساختمانی اظهار کرد: در خصوص بیمه کارگران ساختمانی ضرایبی که قبلا بوده، آن ضرایب دقیق محاسبه نشده بود و محاسباتی که ما داشتیم حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان از زمان اجرا تاکنون کسری منابع بوده است. اصلاح ماده ۵ در مجلس صورت گرفت و کمیسیون تایید کرده است انشالله به صحن خواهد رفت و ما سقفی به نام بیمه کارگران ساختمانی برای استان‌ها نخواهیم داشت و با این ضرایب و تغییری که اتفاق افتاده همه کارگران ساختمانی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

موسوی با بیان این که چتر حمایتی دارو‌ها تغییری نکرده است گفت: در شورای عالی بیمه بعضی از دارو‌های بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند همچنین برای بیماری‌ای بی در تعهدات جدید بیمه‌ای رایگان شد.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از ایلنا، تاریخ انتشار: ۲۵ آبان۱۴۰۰، کد خبر: www.ilna.news، ۱۱۵۷۵۰۰
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین