پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۵۳۹۱
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۵
رهبر جریان "حکمت ملی" عراق تاکید کرد، شک و تردید‌های جدی در مورد صحت نتایج اعلام شده انتخابات پارلمانی "نگران کننده" است و نیاز به راهکار‌های ریشه‌ای دارد.

به نوشته روزنامه لبنانی الاخبار، عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در جریان سخنرانی خود در کنفرانس «صلح و امنیت» در دهوک خاطرنشان کرد، مشارکت کمرنگ در انتخابات، شک و تردیدهای واضحی در خصوص صحت روند انتخابات به وجود آورده و این امور نگران کننده و خطرناک است و باید به صورت ریشه‌ای حل و فصل شوند.
 
عمار حکیم در ادامه افزود، این انتخابات تعادل سیاسی واضحی برای تشکیل یک اکثریت مورد توافق با شیوه‌های مستحکم دولتی ایجاد نکرد.
 
وی همچنین تصریح کرد: تغییر اعضای کمیساریای عالی انتخابات و قانون انتخابات منجر به مشارکت گسترده‌تر رأی‌دهندگان نشد و باعث شد با کمترین مشارکت رو به رو شویم که این امر منجر به پیروزی اقلیت شد.
 
عمار حکیم خواستار برقراری تفاهم و همکاری برای خروج از این بن بست سیاسی به وجود آمده با هدف تشکیل یک دولت قوی و باثبات شد.
 
رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان اظهار داشت: ما نیاز به یک طرح واضح و روشن در خصوص مدیریت تنوع به وجود آمده در کشورمان داریم که بدون بازبینی واقعی، امنیت، صلح، کشور، نظم و موسسات باثبات و منسجم و هماهنگ وجود ندارد.
 
طبق نتایج اولیه، جریان صدر به رهبری مقتدی صدر با کسب ۷۳ کرسی از مجموع ۳۲۹ کرسی اول شد و پس از آن فراکسیون تقدم به رهبری محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان منحل شده با ۳۸ کرسی و فراکسیون دولت قانون به ریاست نوری مالکی، نخست وزیر پیشین با ۳۴ کرسی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند.
 
پس از اعتراضات گسترده در عراق که از ابتدای اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شده و برای یک سال ادامه داشت و به برکناری دولت عادل عبدالمهدی در اواخر همان سال منجر شد، انتخابات پارلمانی عراق یک سال زودتر از تاریخ مقررش برگزار شد.
 

 
شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا  ، تاریخ انتشار:  25 آبان  1400، کدخبر: ، www.isna.ir،1400082519828

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین