پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۶۶۳۴۸
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۵
عباس یاری گفت: بخش مهمی از حرکت سینمای ایران به سمت ارتقا در مقاطع مختلف، تحت تٲثیر برپایی جشنواره فیلم فجر بوده است.
شعار سال: این روزنامه‌نگار قدیمی و یکی از بنیان‌گذاران ماهنامه سینمایی «فیلم‌امروز» با اشاره به فعالیت بخش گنجینه فجر در جشنواره چهلم گفت: ترمیم فیلم‌های منتخب جشنواره فیلم فجر یکی از بهترین اتفاق‌های این دوره از جشنواره فیلم فجر می‌تواند باشد که نوید آن داده شده و آرزو می‌کنم که این اتفاق ادامه‌دار باشد.

او افزود: ما باید حافظ زحمات هنرمندان در تاریخ ماندگار سینمای ایران باشیم. فیلم‌های مهمی وجود دارد که اصلا معلوم نیست این فیلم‌ها کجا هستند و این اتفاق اگر توسط موزه سینما یا فیلمخانه ملی ایران رقم بخورد، به نظرم یک اقدام درجه یک است و آرزومند تداوم آن هستم.

یاری سپس به جایگاه این رویداد سینمایی اشاره کرد و گفت: اگر جشنواره فیلم فجر در این چهل سال نبود و برگزار نمی‌شد، اساسا سینمای ایران به این شکل وجود نداشت.

او ادامه داد: معتقدم جشنواره فیلم فجر نقش بسیار مهمی در پایداری و تداوم سینمای ایران داشته است و خود من بار‌ها شاهد بودم کسانی را که در طول سال سینما نمی‌رفتند، اما با جشنواره راغب شدند تا دوباره به سینما بروند، بر روی صندلی سینما‌ها بنشینند و فیلم ببینند. دورانی را که صف‌های طولانی جلوی سینما‌ها شکل می‌گرفت و شیشه‌های سینما‌ها می‌شکست، نمی‌توان از یاد برد.

این روزنامه‌نگار و دبیر اجرایی سابق ماهنامه سینمایی فیلم ادامه داد: جشنواره، در مقاطع مختلف تاریخی باعث رشد سینمای ایران و حرکت چرخه تولید فیلم در سینمای ایران شد و بخش مهمی از ارتقای سینمای ما مدیون برگزاری مداوم جشنواره فیلم فجر بوده است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت هنر آنلاین، تاریخ انتشار:۶ آذر ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۶۷۶۶۱، www.honaronline.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین