پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۵۴۱
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
دیده بان حقوق بشر اعلام کرد، ممنوعیت حجاب به منزله نقض تعهدات هند براساس قانون بین‌المللی حقوق بشر است که حق آزادی در اعتقادات دینی فردی و آزادی بیان و آموزش بدون هیچ تبعیضی را تضمین می‌کند.
شعار سال: طی ماه گذشته تعدادی از موسسات آموزشی دولتی در ایالت کارناتاکا دانش‌آموزان مسلمان را ار پوشش حجاب منع کرده‌اند.

دیده بان حقوق بشر تاکید کرد: ممنوعیت حجاب یکی از جدیدترین نمونه‌ها در راستای تلاش مقامات هند برای به حاشیه کشاندن مسلمانان و خشونت روزافزون علیه آنهاست.

درگیری پرآشوب بر سر حجاب موجب افزایش ترس در میان دانش‌آموزان مسلمانی شده است که می‌گویند از حقوق مذهبی خود منع می‌شوند. در هفتم فوریه، صد‌ها تن از این دانش‌آموزان به همراه خانواده‌هایشان به خیابان‌ها آمده و خواستار این شدند که بتوانند با حجاب در کلاس‌هایشان شرکت کنند.

یکی از دانش‌آموزان ۱۸ ساله‌ای که در تظاهرات چند هفته گذشته شرکت داشته است، گفت: آنچه ما شاهد آن هستیم، نوعی از آپارتاید مذهبی است. این فرمان تبعیض‌آمیز است و زنان مسلمان را به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می‌دهد.

تا کنون، چندین ملاقات میان کارکنان مدرسه، نمایندگان دولت و دانش‌آموزان معترض راه بجایی نبرده است. وزیر آموزش و پرورش این ایالت هند نیز از لغو ممنوعیت حجاب امتناع می‌کند. او اخیرا به گزارشگران گفت: کسانی که تمایل به رعایت سبک پوشش مدرسه ندارند، می‌توانند به گزینه‌های دیگری فکر کنند.


شعار سال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۰، کد خبر isna.ir/۱۴۰۰۱۱۲۱۱۶۷۹۷
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین