پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۷۰۴
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۶
دکتر روح‌الله ذوالفقاری اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان برای کار و فعالیت، نیاز به دفتر کار و فضای کارگاهی دارند، اما شرکت‌های نوپا به دلایل مختلف نیاز دارند که دفتر کار یا فضای کارگاهی را اجاره کنند. تامین ودیعه رهن این فضاها، به ویژه در شهر‌های بزرگ و در سال‌های اول تشکیل کسب‌وکار سرعت رشد کسب و کار‌ها را کند می‌کند و موجب می‌شود به جای تخصیص منابع مالی کارآفرینان به فعالیت‌های اصلی و ارزش آفرین صرف تامین محل کار شود.

شعار سال:به نقل از ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی، برای کمک به این شرکت‌ها با هدف تامین ودیعه رهن محل استقرار تسهیلات قرض الحسنه ودیعه محل کار را در نظر گرفته است، افزود: این تسهیلات، شامل شرکت‌هایی می شود که قصد توسعه کسب‌وکارشان را دارند و صندوق نوآوری ۷۰ درصد مبلغ ودیعه رهن شرکت‌های متقاضی را تامین می‌کند.
 
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی هدف این تسهیلات را کمک به افزایش ضریب موفقیت و سرعت رشد شرکت‌ها عنوان کرد.
 
ذوالفقاری با بیان اینکه سقف این تسهیلات در کلان‌شهرها ۴۰۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای کشور ۲۵۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: تسهیلات ودیعه رهن محل کار، قرض‌الحسنه و کارمزد آن ۴ درصد است. این تسهیلات یک ساله است، اما در صورتی که شرکت‌ها به اهداف توسعه‌ای از پیش تعیین شده خود برسند، تا دو سال دیگر هم قابل تمدید خواهد بود.
 
به گفته معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری طی دو سال اخیر به ۲۱۱ شرکت دانش بنیان کشور، به مبلغ بیش از ۶۶ میلیارد تومان این تسهیلات پرداخت شده است.
 
ذوالفقاری خاطر نشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان متقاضی مستقر در خارج از استان تهران می‌توانند با مراجعه به سامانه صندوق نوآوری و شکوفایی نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند.
 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبرنامه دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار:  23 بهمن1400، کدخبر: ،www.iusnews.ir،424000

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین