پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۲۹۶۳
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
دفتر وزیر سابق نفت به ادعا‌های عجیب یک نماینده مجلس پاسخ داد نوشت: ما قصد نداریم بیش از این در مورد میزان تحقق ادعا‌های بی‌پایه سخن بگوییم، لیکن ارزیابی و مقایسه واقعیت با ادعا‌ها برای اهل فن کاری دشوار نیست.

شعار سال:دفتر بیژن زنگنه وزیر نفت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در پاسخ به ادعاهای مطروحه از سوی آصفری، نماینده مجلس شورای اسلامی درباره ماجرا صادرات نفت در اوج تحریم‌ها به نقل از زنگنه اعلام کرد: اعتقاد مدیریت وقت دولت و وزارت نفت در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، همواره بر این بود که با وجود بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها با ابتکار و تلاش حداکثر ممکن صادرات نفت را داشته باشند و لحظه ای هم در این امر تردیدی به خود راه ندادند.
 
این توضیحات بازگشت به اظهارات منتشر شده اخیر آقای آصفری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی که مدعی شده‌اند «در مجلس نهم از آقای زنگنه در صحن علنی سوال کردیم که چرا شما تحریم‌ها را دور نمی‌زنید و با وجود بازار فروش نفت در منطقه منفعل عمل می‌کنید؛ پاسخی که وزیر نفت وقت به ما داد این بود که آقای روحانی گفتند باید اول تکلیف برجام روشن شود؛ این یعنی در دولت قبل هم امکان دور زدن تحریم‌ها وجود داشت اما علاقه داشتند با فشار به مردم، نظام را به هر گونه توافق ذلت باری وادار کنند. ” اعلام شده است.

در بخش دیگری از این توضیحات که با هدف روشن شدن افکار عمومی منتشر شده، اعلام شده است: آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم وقت، هرگز چنین مطلبی به آقای زنگنه نگفته بودند و به تبع آن هم آقای مهندس زنگنه هرگز چنین مطلبی را نه به آقای آصفری و نه به هیچکس دیگری نگفته‌اند. لازم به توجه است در صورتی که بنا به گفته آقای آصفری، آقای مهندس زنگنه این اظهارات را در صحن علنی در پاسخ به سوال ایشان مطرح کرده باشند، این سخنان بایددرصورت مذاکرات مجلس چاپ شده باشد که چنین چیزی وجود ندارد و حتی اگر در جلسه کمیسیون مربوطه نیز مطرح شده باشد، باز هم باید در صورت مذاکرات کمیسیون مندرج باشد که باز هم چنین نیست.
 
در این گزارش تاکید شده است: واقعیتی که اکنون کاملا روشن شده این‌است که آن چه در زمان دولت آقای دکتر روحانی، توسط جمعی از مدعیان، آن هم فقط در حرف، بسیار تکرار می‌شد و دولت و مدیران پیشین نفت را به کم کاری و کوتاهی عمدی در دور زدن تحریم‌های نفتی متهم می‌کردند، ادعایی بیش نبوده، چرا که دور زدن تحریم‌ها در عمل باید تاثیر روشنی داشته باشد و این مهم با حرف و حتی نیت خیر ممکن نمی‌شود. لذا هر آن چه در دولت جدید نیز به انجام رسیده، بر پایه و متکی بر ساختارهای استواری است که با زحمت و خون دل‌های فراوان، اما بی‌ادعا و بی‌سرو صدا در دولت آقای دکتر روحانی بنا شد که در آن زمان دولت دوازدهم به مصلحت نمی‌دانست در این زمینه تبلیغ و اطلاع‌رسانی کند.
 
در پایان اعلام شده است: ما قصد نداریم بیش از این در مورد میزان تحقق ادعاهای بی‌پایه سخن بگوییم، لیکن ارزیابی و مقایسه واقعیت با ادعاها برای اهل فن کاری دشوار نیست.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه خبری دیارمیرزا ، تاریخ انتشار:  25بهمن1400، کدخبر: 679799، www.diyarmirza.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین