site traffic analytics با اجرای پروژه‌های سفر رئیس جمهور ۱۰ هزار شغل جدید در استان ایجاد می‌شود | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۷۷۳۷
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۸
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با اجرای پروژه های سفر رئیس جمهور ۱۰ هزار شغل جدید طی ۸ ماه آینده در کرمانشاه ایجاد می شود.
شعارسال: مجتبی نیک کردار در نشست ماهانه پیگیری پروژه های سفر رئیس جمهور اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه شاهد اختصاص هزار میلیارد تومان به طرح ها و پروژه های مصوب بودیم که در ادامه نیز با پیگیری ها و رایزنی های گسترده مدیریت ارشد استان، ۶۰ میلیارد تومان دیگر به این اعتبارات اضافه شد.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه به تصویب اعتبارات مورد نیاز برای ۵۰ پروژه در سفر رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: خوشبختانه تخصیص اعتبارات این پروژه ها ۱۰۰رصدی خواهد بود که این ویژگی کمک بسیار زیادی به تسریع در روند اجرای پروژه ها می کند.

وی ادامه داد: پروژه های ملی در شرایط فعلی تخصیصی ندارند و در این میان تنها پروژه هایی که در سفرهای رئیس جمهور مصوب شده اند تخصیص اعتبار می یابند.

وی از جذب بخش قابل توجهی از هزار میلیارد تومان اعتبارات مصوب سفر طی ۸ ماه آینده خبر داد و گفت: مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان از این اعتبارات طی سال مالی ۹۵ تخصیص می یابد و مبلغ باقی مانده نیز در سال ۹۶ تخصیص خواهد یافت.

نیک کردار عنوان کرد: روند تخصیص اعتبار توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به پروژه های مصوب سفر آغاز شده و به تفکیک پروژه ها به دستگاه های محتلف ابلاغ شده است.

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه بیکاری را مهم ترین مهمترین دغدغه مدیریت ارشد استان عنوان کرد و گفت: رونق فعالیت های عمرانی در حوزه های مختلف کشاورزی، آب، راه سازی، صنعت و می تواند تحولی در وضعیت بیکاری کرمانشاه ایجاد کند و به این ترتیب طی ماه های آتی شاهد یک رونق اقتصادی در استان باشیم.

وی اشتغالزایی را یکی از ویژگی های برجسته پروژه های عمرانی دانست و اظهار داشت: در پروژه های عمرانی به محض تخصیص اعتبار، شاهد رونق فعالیت های اجرایی توسط پیمانکاران و جذب و به کارگیری افراد جدید خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از اعتبارات در پروژه های عمرانی به پرداخت دستمزدها اختصاص می یابد، عنوان کرد: اگر برای هر نفر میانگین دو میلیون تومان حقوق ماهانه در نظر بگیریم، در طول ۸ ماه باقی مانده از سال مالی ۹۵ شاهد پرداخت ۱۶ میلیون تومان دستمزد به هر نفر خواهیم بود و با این احتساب نظاره گر ایجاد بیش از ۱۰ هزار شغل جدید در ۸ ماه آینده در استان از منبع ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته خواهیم بود.

نیک کردار ادامه داد: با توجه به این فعالیت های عمرانی گسترده شاهد تحقق وعده استاندار در زمینه کاهش یک واحدی نرخ بیکاری در استان خواهیم بود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: مدیریت ارشد استان با جدیت روند اجرایی شدن وپیشرفت پروژه ها را دنبال می کند.

این مدیر ارشد خطاب به مدیران دستگاه ها و سازمان های استان اظهار کرد: هر دستگاه موظف است پروژه های سفر را از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی و به ویژه وزارتخانه مربوطه با جدیت دنبال کند تا با اجرای آن ها شاهد تغییر رونق اقتصادی در استان و اشتغال جوانان کرمانشاهی باشیم.

در این نشست مدیران دستگاه های مختلف گزارشی از روند تخصیص اعتبارات و وضعیت پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور به کرمانشاه را ارایه دادند.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی ایران 19، تاریخ انتشار: دوشنبه 1 آذر 1395، کدخبر: 22771، www.irannoozdah.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین