پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۱۸۸۱
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۷
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت پذیرش دستیاری تخصصی بر اساس نیاز مناطق کم برخوردار در سال جاری خبر داد. دکتر سید امیر پاشا طباییان گفت: بیشترین مشکل مربوط به مناطق کم برخوردار و محروم کشور است که در آنجا با کاهش تعداد متخصصان روبرو هستیم؛ بنابراین سیاستگذاری باید در راستای حل مشکلات این مناطق باشد.
شعار سال: دکتر سید امیر پاشا طباییان؛ مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت در برنامه گفتگوی ویژه خبری حضور یافت و به سوالات در خصوص افزایش ظرفیت دستیاری تخصصی در سال جاری پاسخ داد.

طباییان در این برنامه با بیان به این مطلب وزارت بهداشت مجری قانون است، اظهار داشت: ما مخالف افزایش ظرفیت پذیرش نیستیم و در بحث افزایش ظرفیت پزشکی عمومی، دندانپزشکی و... نظرات کارشناسی خود را ارائه دادیم و طبق نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مجموع به سمت افزایش پذیرش ظرفیت رشته‌های تخصصی پیش می‌رویم.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: بیشترین مشکل مربوط به مناطق کم برخوردار و محروم کشور است که در آنجا با کاهش تعداد متخصصان روبرو هستیم؛ بنابراین سیاستگذاری باید در راستای حل مشکلات این مناطق باشد.

به گفته وی، در آزمون دستیاری پزشکی امسال، ظرفیت مناطق محروم با توجه به اصل بومی گزینی افزایش یافته است.

طباییان با اشاره به ظرفیت چهار هزار و ۳۰۰ نفری در آزمون دستیاری پزشکی سال ۱۴۰۱، خاطرنشان کرد: در سال گذشته از ظرفیت اعلامی، حدود هزار صندلی خالی داشتیم که باید تکمیل ظرفیت‌ها بر اساس نیاز مناطق محروم به رشته‌های پایه و ارائه خدمات سلامت به مردم انجام گیرد.

وی اضافه کرد: در آزمون دستیاری امسال علاوه بر ظرفیت پذیرش عمومی مرحله اول، حدود ۵۰۰ نفر بر اساس اصل بومی گزینی و طبق دستورالعمل خاص پذیرش می‌شوند.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد:بحث محدویت انتخاب رشته اصلاح شده و داوطلبان حق انتخاب صد رشته محل در ۲۵ رشته تخصصی پزشکی را دارند.

طباییان از همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت برای ارائه تسهیلات به دستیاران تخصصی خبر داد و افزود: ما باید در تعیین ظرفیت پذیرش دستیاری، به اولویت‌های مدنظر توجه کنیم.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:۱۱ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۵۵۵۴۲۱۷، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین