پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۲۵۱۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
رئیس جمهور ترکیه با ادعای اینکه به دنبال شکست اسد نبوده است، گفت: ما به دنبال شکست خوردن یا نخوردن اسد نبوده و دردمان این نیست.
شعار سال: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از اوکراین در جمع خبرنگاران در خصوص روابط ترکیه و سوریه با ادعای اینکه به دنبال شکست اسد نبوده است گفت: ما به دنبال شکست خوردن یا نخوردن اسد نبوده و دردمان این نیست.

وی در خصوص لشکر کشی‌های ترکیه به شمال سوریه گفت: این عملیات‌ها برای مقابله با تروریسم بوده است. اینکه می‌گوییم یک شب ناگهانی حمله می‌کنیم، بلوف نیست و در ساعت خودش انجام می‌دهیم.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به حمایت آمریکا از عناصر‌ی پ گ در شمال سوریه اظهار داشت: هزاران کانتینر سلاح، مهمات، وسیله نقلیه و هر آنچه به فکرتان برسد به این منطقه (شمال سوریه) فرستاده اند. این تسلیحات برای کیست؟ همه آن‌ها برای گروه‌های تروریستی ارسال می‌شود. آمریکا نمی‌تواند بگوید، من تروریسم را پرورش نمی‌دهم. اولین گروه تغذیه کننده تروریسم در سوریه، آمریکا و ائتلاف (مقابله با داعش) است. همین کار را در عراق نیز انجام دادند؛ برای چه کسانی؟ باز هم برای تروریستها. اگر امروز در عراق نا امنی است متاسفانه زیر سر آمریکاست.

وی با ادعای اینکه دولت سوریه نفت تروریست‌های ی پ گ را در قامشلی خریداری می‌کند مدعی شد که ایران نیز با عناصر‌ی پ گ در ارتباط است.

رئیس جمهور ترکیه در حالیکه که تاکنون بخش زیادی از شمال سوریه در اشغال این کشور است، مدعی شد که به خاک سوریه چشمداشتی ندارد.

اردوغان در خصوص احتمال روابط ترکیه و سوریه نیز گفت: این را باید بدانیم که بین حکومت‌ها نمی‌توان گفتگوی سیاسی و دیپلماسی را قطع کرد. هر زمان این گفتگو‌ها انجام می‌گیرد و انجام شدنی است. حتی یک ضرب المثل هست که می‌گوید به نخ هم برسد، اما پاره نشود، زیرا یک زمانی لازم خواهد شد.

وی با بیان اینکه با روسیه درباره سوریه در حوزه سیاسی، نظامی و امنیتی کار‌ها را پیش می‌بریم، گفت: آرزو داشتیم که با ایران نیز این همکاری خود درباره سوریه را به شکل موثرتری داشته باشیم، اما نشد، اما با روسیه کار‌ها را دنبال می‌کنیم.

ترکیه به دنبال لشکر کشی جدید به سوریه بوده است، اما ایران بار‌ها اعلام کرده که با این اقدامات نظامی مخالف است.
 
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار:۲۸ مرداد ۱۴۰۱، کدخبر:۲۷۶۰۲۷۰، www.tasnimnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین