پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۶۱۲۳
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۹
ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور با اشاره به دستاورد‌های ایران در حوزه‌های پزشکی بویژه تولید ۹۰ درصد دارو‌های مورد نیاز در داخل کشور و توانمندی در تولید و صادرات واکسن گفت: ما باید مرجعیت علمی کشور را حفظ کنیم و ارتقاء دهیم و به افزایش بهره‌وری در این زمینه فکر کنیم.

شعار سال: آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در بیست و هشتمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: مردم ما قدردان زحمان پزشکان و فعالانه حوزه سلامت هستند و از پژوهشگران و محققانی که در تولید افتخار آفریدند، قدردانی می‌کنم.

آیت الله رئیسی با یادآوری نکته‌ای از قول دبیرکل سازمان ملل در دیدارش با وی که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل انجام گرفت، گفت: وی در آن ملاقات چندین بار از من عذرخواهی کرد که تلاش کرده تا بتواند مانع تحریم‌های دارویی به ایران شود، اما موفق نشده است؛ من هم به او گفتم امروز علاوه بر اینکه بیش از ۷۰ درصد مردم ایران در برابر کرونا واکسینه شدند، متخصصان ما موفق شدند ۶ محصول تولید کنند و امروز دیگر وارد کننده واکسن نیستیم.

رئیس جمهور ادامه داد: دانشمندان ما شبانه روز تلاش کردند که این افتخار را برای کشور به ثبت برساند و یکی از تولیدکنندگان واکسن به جهان باشیم.

وی به ظرفیت بالای متخصصان ایرانی در این حوزه که امروز افتخاراتی را در حوزه سلامت کسب کردند، اشاره کرد و افزود: بیش از ۹۰ درصد داروی ما تولید داخل است. بسیاری از تجهیزات پزشکی در داخل تولید می‌شود. این تجهیزات در پارک‌های علم و فتاوری و در بخش‌های مختلف تولید و تجاری سازی شده و بازار خوبی دارد و قابل رقابت با نوع خارجی این محصول دانشگاه است.

رئیس جمهور با قدردانی از استادان دلسوزی که پژوهشگران و محققان و ایده‌پردازان را تشویق کردند تا ایده به محصول تسهیل شود، تاکید کرد: امروز در دانشگاه ایده پردازی باید مورد تشویق قرار بگیرد.

وی افزود: حمایت مالی، حقوقی و علمی در همه عرصه‌ها از یک پژوهشگر و محقق باید صورت بگیرد به نحوی که بداند در این ایده پردازی و در این خلاقیت ابتکار و نوآوری و انجام کاری فناوری پایه و علم پایه که توانسته دانایی را زمینه توانایی کند، حمایت می‌شود.

آیت الله رئیسی با تاکید بر حمایت از پژوهشگران، نتیجه کار آن‌ها را تسهیل زندگی مردم دانست و اظهار داشت: در یکسال اخیر بنیاد نخبگان توانسته است نخبگان بسیاری را در دستگاه‌های اجرایی جذب کند و امروز همه دستگاه‌ها برای جذب نخبگان آمادگی کامل دارند.

حضور یکصدهزار استاددانشگاه سرمایه کشور است

رییس جمهور حضور یکصد هزار استاد دانشگاه در کشور را یک سرمایه و وجودشان را موجب ارتقای علم و دانش بیان کرد.

آیت الله رئیسی در اهمیت پارک‌های علم و فناوری برای توسعه علمی کشور گفت: یکی از برنامه‌های رئیسان کشور‌های مختلف در سفر به ایران بازدید پارک‌های علم و فناوری و آشنایی با توانمندی‌های علمی و تحقیقاتی کشورمان است.

رئیس جمهور به برپایی اجلاس اخیر زنان تاثیرگذار در تهران اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات ارزشمند بانوان، همین کار‌های علم و فناوری بود که به نمایش گذاشتند و با استقبال روبرو شد که بانوان ایرانی کار‌های ارزشمند ماندگار و علم پایه انجام دادند. در واقع این اقدامات نوعی معرفی کشور است و هدایایی که من برای دیگر کشور‌ها می‌برم از این دست اقدامات است.

آیت الله رئیسی گفت: گاهی شاید در یک دستگاهی مواردی باشد که وصول به این هدف را کند می‌کند، اما در دولت این امور را پیگیری می‌کنیم و تسریع در انجام این هدف را مورد توجه قرار داده‌ایم تا مشکلات و کُندی‌ها در این زمینه رفع شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از جامعه خبری تحلیی الف، تاریخ انتشار:۳ بهمن ۱۴۰۱، کدخبر: ۴۰۱۱۱۰۳۰۶۱، www.alef.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین