پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۷۰۰۵
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۶
معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: اگر بخواهیم تعهداتی در خصوص محیط زیست انجام دهیم، حتماً مستلزم نبود تحریم‌هاست که بتوانیم تجهیزات وارد کنیم و مراودات مختلف فنی و مالی با دنیا داشته باشیم.

شعارسال: «محمد دهقان»، معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره آخرین وضعیت لایحه الحاق ایران به معاهده آب و هوایی پاریس گفت: ما جلسات کارشناسی برای بازبینی این لایحه داشتیم و نظرات سایر کارشناسان هم به دست ما رسیده است.

پیوستن ایران به معاهده پاریس مشروط به رفع تحریم‌هاست

معاون حقوقی رئیس‌جمهور افزود: دستگاه‌ها نظرات متفاوتی درباره معاهده پاریس و الحاق ایران به آن دارند و ما با ارزیابی کارشناسی و تخصصی مسأله، دنبال این هستیم که به یک وحدت نظر در مجموعه حاکمیت در خصوص مسائل فنی و سیاسی و تصمیم گیری درباره این موضوع برسیم.

دهقان ادامه داد: ایران پیش از این به معاهده توکیو و معاهدات قبلی آب و هوایی ملحق شده اما مهم‌ترین مانعی که تا الآن موجب نپیوستن ما به معاهده پاریس شده، تحریم‌های آمریکا و اروپا بوده است.

وی تأکید کرد: اگر بخواهیم تعهداتی در خصوص محیط زیست انجام دهیم، حتماً مستلزم نبود تحریم‌هاست که بتوانیم تجهیزات وارد کنیم و مراودات مختلف فنی و مالی با جهان داشته باشیم؛ هر چند ما بدون نیاز به این معاهده، بیش از تعهدات خود به معاهدات زیست‌محیطی عمل کرده‌ایم و معتقد به اجرای آنها هستیم.

پایگاه خبری تحلیلی شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت شرق، تاریخ انتشار: 19 اسفند 1401، کدخبر: 873132، www.sharghdaily.com

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین