پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۸۷۴۲۰
تاریخ انتشار : ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
پارلمان اسکاتلند روز سه‌شنبه «حمزه یوسف» را به عنوان نخست وزیر این کشور انتخاب کرد تا نخستین مسلمانی باشد که این پست را در اسکاتلند بدست می‌آورد.

شعارسال: پارلمان اسکاتلند روز سه‌شنبه «حمزه یوسف»، رهبر حزب ملی اسکاتلند را به عنوان نخست وزیر این کشور انتخاب کرد تا نخستین مسلمانی باشد که این پست را در اسکاتلند بدست می‌آورد.

یک مسلمان(حمزه یوسف) برای نخستین بار ، نخست وزیر اسکاتلند شد

وی در سال ۱۹۸۵ در شهر گلاسکو از پدری پاکستانی و مادری از کنیا که در سال ۱۹۶۰ به اسکاتلند مهاجرت کرده بودند، به دنیا آمد.

وی دارای مدرک در رشته علوم سیاسی بوده و در سال ۲۰۰۷ مدرک کارشناسی ارشد را بدست آورد. وی در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ به عنوان نماینده در پارلمان اسکاتلند حضور یافت.

حمزه یوسف از سال ۲۰۱۲ در چند پست وزارتی در دولت اسکاتلند به فعالیت پرداخت و از سال ۲۰۱۸ به عنوان وزیر دادگشترس در هیئت وزیران حضور یافت.

وی همچنین در می ۲۰۲۱ به عنوان وزیر بهداشت و امور اجتماعی در هیئت وزیران مشغول فعالیت شد.

پایگاه خبری تحلیلی شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت دانا، تاریخ انتشار: 9فروردین1402، کدخبر: 2008442،www.dana.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین