پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۱۸۲۹
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۵
جبلی رئیس سازمان صداوسیما: مسئله آرشیو صدا و سیما قصه دردناکی دارد؛ در دوره‌های قبل اتفاقاتی افتاده که منابع غنی در اختیار شبکه‌های معاند قرار گرفته است. شنیده‌ها حاکیست در دوره ریاست محمد هاشمی در صداوسیما بخش زیادی از آرشیو سازمان از جعبه درآمده و سارقان پس از تخلیه آن جعبه را سر جای خود گذاشته اند! برخی از منتقدین، سرقت را مربوط به دوره عزت الله ضرغامی و مدیرکلی حجت الاسلام حسین محمدیان، (مدیرکل وقت آرشیو صدا و سیما) می‌دانند.

شعار سال: لزوم باز شدن در‌های آرشیو صداوسیما به روی برنامه‌سازان و همچنین تغییرات احتمالی در معاونت سیاسی رسانه ملی، از جمله پرسش‌هایی بود که از سوی پیمان جبلی درباره آن‌ها توضیح داده شد.

تائید مجدد خبر سرقت آرشیو صداوسیما توسط جبلی + سرقت در دوره محمدهاشمی یا عزت الله ضرغامی؟
رئیس سازمان صداوسیما درباره استفاده شبکه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور از آرشیو صداوسیما و تصمیم برای باز شدن در‌های آرشیو به روی برنامه‌سازان داخلی، گفت: من نمی‌خواهم وارد جزییات شوم، اما متاسفانه مساله‌ی آرشیو صداوسیما قصه‌ی دردناکی دارد؛ من شخصا ورود نکردم، اما در دوره‌های قبل اتفاقی که افتاده این است که منابع غنی آرشیو تصویری به هر نحو از کشور خارج شده و در اختیار شبکه‌های معاند قرار گرفته است. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که به لحاظ فنی و مدیریتی دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

وی در ادامه درباره اینکه درِ آرشیو‌های چه زمانی بر روی مستندسازان و کارشناسان باز می‌شود تا مخاطبان از تلویزیون خودمان آن‌ها را ببینند؟ اظهار کرد: هر تهیه‌کننده و تولیدکننده اگر طرحش به تصویب برسد، می‌تواند از آرشیو استفاده کند. ضمن اینکه خود شبکه‌های ما هم از این منابع غنی آرشیو در مناسبت‌ها به خوبی استفاده می‌کنند. شما شاهد هستید در مناسبت‌های مختلف و به ویژه ایام پیروزی انقلاب اسلامی منابعی داشتیم که حتی برای اولین بار استفاده شده است. هر تهیه‌کننده‌ای نیاز به آرشیو داشته باشد ما در اختیارشان قرار می‌دهیم.

تائید مجدد خبر سرقت آرشیو صداوسیما توسط جبلی + سرقت در دوره محمدهاشمی یا عزت الله ضرغامی؟
جبلی درباره سرنوشت شبکه جام‌جم و مطالبی که درباره حذف این شبکه عنوان شده بود، توصیح داد: ما در فرایند محتوا و تولید و پخش برای مخاطب در سطوح محلی، ملی و بین المللی دائما عملکرد شبکه‌هایمان، نیاز‌های مخاطبان و کارآمدی شبکه‌ها را رصد می‌کنیم و متناسب با آن تصمیم می‌گیریم. من جمله‌ای را در دوره ابتدای مسئولیتم عرض کردم و به آن پایبندم؛ آن اینکه تحول ما اینگونه نیست که با تغییر دادن ساختار یا حذف و اضافه کردن، معنی پیدا کند. تحول در صداوسیما، تحول در محتوا و رویکرد است. سعی کردیم این را هم در آنتن اثبات کنیم. اگر این تحول در محتوا و رویکرد، نیازی به تغییر در ساختار داشته باشد ما حتما سراغ تغییر در ساختار خواهیم رفت و اگر نیاز نداشته باشد با همین ساختار فعلی ادامه می‌دهیم.

پیمان جبلی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تغییرات احتمالی در معاونت سیاسی، گفت: من درباره این مساله چیزی نشنیده‌ام. از این قبیل بحث‌ها در فضای مجازی زیاد است؛ شما هم سرتان را خیلی گرم این بحث‌ها نکنید.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت دولت بهار، تاریخ انتشار:۲۲ شهریور ۱۴۰۲، کدخبر: ۶۶۴۶۸، dolatebahar.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین