پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۲۹۸۴
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۸
آیین رسمی امضای قرارداد ارتقای کیفی نفت کوره تولیدی پالایشگاه‌های نفت کرمانشاه و لاوان با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، حمیدرضا زیدی‌فرد معاون وزیر در امور مهندسی، پژوهش و فناوری، جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، جمعی از مدیران پالایشگاهی و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد. معاون وزير نفت در اين جلسه ضمن تاكيد بر رسيدن به سطح دانش فنی در همه حوزه هاي کیفی‌سازی و کمّی‌سازی شركتهاي پالايشی كشور، يادآورشد که یکی از چالش‌های کشور بحث نفت‌کوره بود كه خوشبختانه امروز شاهد برداشتن گامي موثر در اين مسير توسط پالايشگاه كرمانشاه و لاوان هستيم. این دو پالایشگاه نخستین شرکت‌هایی هستند که به دانش فنی داخلی در حوزه نفت کوره اعتماد کردند و برای این مجموعه‌ها استقرار دانش‌فنی داخلی باعث افتخار است .

شعارسال: محمدرضا امامی نیا گفت: آئین رسمی امضای قرارداد ارتقای کیفی نفت کوره تولیدی پالایشگاه‌های نفت کرمانشاه و لاوان در وزارت نفت برگزار شد.

انعقاد قراداد ارتقای کیفی نفت کوره شرکت پالایش نفت کرمانشاه با حضور معاون رئیس جمهور

امامی نیا یادآور شد: براساس این دو قرارداد که میان شرکت پالایش نفت کرمانشاه و شرکت آذر انرژی تبریز و همچنین شرکت پالایش نفت لاوان و شرکت اکسیر نوین فرآیندآسیا و با هدف ارتقای کیفی نفت کوره تولیدی این دو پالایشگاه به امضا رسید، میزان گوگرد نفت کوره تولیدی در این دو پالایشگاه به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت.

سخنگوی پالایشگاه کرمانشاه گفت: انعقاد این قرارداد نقش مهمی در کاهش آلاینده‌های محیط زیستی و ارتقای شاخص‌های کیفی فرآورده‌های نفتی پالایشگاه‌های نفت کشور ایفا خواهد کرد.

امامی نیا افزود: پالایشگاه‌های نفت کرمانشاه و لاوان با اجرای این پروژه در واقع خط شکن وزارت نفت شده اند که در نوع خود کم نظیر است؛ و قطعا می‌توانند به عنوان الگویی برای سایر شرکت‌های پالایشی کشور در جهت بهره گیری از توان و دانش فنی داخلی قرار گیرند.

امامی نیا تصریح کرد: یکی از چالش‌های ما بحث نفت‌کوره بود که خوشبختانه امروز شاهد برداشتن گامی موثر در این مسیر توسط پالایشگاه کرمانشاه و لاوان هستیم.

انعقاد قراداد ارتقای کیفی نفت کوره شرکت پالایش نفت کرمانشاه با حضور معاون رئیس جمهور

این دو پالایشگاه نخستین شرکت‌هایی هستند که به دانش فنی داخلی در حوزه نفت کوره اعتماد کردند و برای این مجموعه‌ها استقرار دانش‌فنی داخلی باعث افتخار است و افزون بر آن گامی مهم برای بهینه‌سازی مصرف انرژی است.

مهندس فرهاد کاویانی مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه نیز به ارائه توضیحاتی فنی در خصوص جزییات این طرح پرداخت و گفت: هدف از اجرای طرح، این است که مقدار گوگرد نفت کوره از ۳.۲ به ۰.۸ درصد کاهش یابد. همچنین در این طرح، ۳۰ درصد از نفت کوره تولیدی پالایشگاه کرمانشاه به نفت گاز تبدیل خواهد شد.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری صداوسیما، تاریخ انتشار : 22آبان1402، کدخبر: 4052834، www.iribnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین