پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۱۱۴
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹
یک روزنامه کانادایی گزارش داده است که دولت کانادا پرونده اخراج یک مقام ارشد دولت ایران که متوجه شده در تورنتو زندگی می‌کند را به جریان انداخته است. براساس این گزارش سلمان سامانی، ۴۲ ساله، معاون اسبق وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران براساس تحریم‌هایی که یک سال پیش علیه مقام‌های این کشور اعمال شد با اخراج روبروست. سیدسلمان سامانی که کانادا قصد اخراج او را دارد، در اواخر تیر ماه ۱۳۵۹ (دولت اول حسن روحانی) با حکم عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور به عنوان سخنگویی وزارت کشور منصوب شد. او از اصولگرایان نزدیک به علی لاریجانی است و مدتی نیز در دفتر او مشغول به کار بوده است.

شعارسال: یک روزنامه کانادایی گزارش داده است که دولت کانادا پرونده اخراج یک مقام ارشد دولت ایران را که در تورنتو زندگی می‌کند، به جریان انداخته است.

احتمال اخراج سیدسلمان سامانی ( معاون اسبق وزیر کشور) از کانادا

روزنامه کانادایی تورنتو استار نوشت: سلمان سامانی، ۴۲ ساله، دندانپزشک و معاون پیشین، رحمان فضلی، وزیر کشور دولت اول حسن روحانی، براساس تحریم‌هایی که یک سال پیش علیه مقام‌های این کشور اعمال شد با اخراج روبروست.

بنا به این گزارش، سازمان خدمات مرزی کانادا از هیات مهاجرت و پناهندگی خواسته تا جلسه‌ای را برای بررسی پرونده سلمان سامانی تشکیل دهد.

قرار است این جلسه استماع در روز سوم ژانویه ۲۰۲۴ (برابر با ۱۳ دی) برگزار شود.

سیدسلمان سامانی در اواخر تیر ماه ۱۳۹۵ (دولت اول حسن روحانی) با حکم عبدالرضا رحمانی‌فضلی، وزیر کشور به عنوان سخنگویی وزارت کشور منصوب شد.

او جایگزین حسینعلی امیری شد که در آن زمان معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری شده بود.

سامانی متولد ۱۳۵۹ و دارای مدرک دندانپزشکی است و در ابتدای دولت یازدهم از سوی رحمانی‌فضلی به‌عنوان رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور منصوب شد. او از اصولگرایان نزدیک به علی لاریجانی است و مدتی نیز در دفتر او مشغول به کار بوده است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت عصرایران، تاریخ انتشار: 17آذر1402، کدخبر: 924261، www.asriran.com

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین