پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۳۸۶۸
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴
معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه کشورمان در دنیا به عنوان سازنده قطعات نیروگاهی با فناوری پیشرفته شناخته می‌شود، گفت: مجموعه نیروگاهی کشورمان در حوزه تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌ها رتبه برتر منطقه را به خود اختصاص داده است.

شعارسال: ناصر اسکندری با تاکید بر اینکه ۹۴ درصد برق مورد نیاز کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود، افزود: با تلاش فرزندان غیور این کشور، ایران توانسته است در میان پنج کشور برتر سازنده توربین‌های نیروگاهی جهان قرار گرفته و در دنیا به عنوان سازنده قطعات نیروگاهی با فناوری پیشرفته شناخته می‌شود.

ایران یکی از ۵ کشور برتر سازنده توربین‌های نیروگاهی جهان

وی با اشاره به اینکه ۹۱ درصد قطعات نیروگاهی با توانمندی ایجاد شده در داخل کشور ساخته می‌شود، ادامه داد: از این منظر کشورمان جایگاه مناسبی در سطح جهان دارد و در تلاشیم با برنامه‌ریزی و هماهنگی دقیق بتوانیم جایگاه خود را در این عرصه بهبود بخشیم.

معاون راهبری تولید شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با بیان اینکه کشورمان یکی از شبکه‌های برق مطمئن، پایدار و بزرگ جهان را در اختیار دارد، گفت: در حال حاضر ایران با برخورداری از ۷۴ هزار و ۸۸۸ مگاوات ظرفیت منصوبه نیروگاه‌های حرارتی به عنوان نهمین کشور برتر دارای بیشترین ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی در دنیا شناخته می‌شود.

اسکندری با اشاره به اینکه از زمان شکل‌گیری شرکت برق حرارتی تاکنون بیش از ۸۲۵ هزار قطعه مورد نیاز صنعت نیروگاهی توسط متخصصان داخلی کشورمان ساخته شده است، افزود: در حال حاضر ۶۲۲ واحد تولید برق حرارتی در کشور مشغول به تامین برق مورد نیاز مشترکان هستند که برای تامین قطعات، تعمیرات، سرویس و ارتقای آن‌ها مشکلی در داخل نداریم.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: مجموعه نیروگاهی کشورمان در حوزه تعمیرات و آماده‌سازی نیروگاه‌ها رتبه برتر خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 23بهمن1402، کدخبر: 2057635، borna.news

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین