پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۹۵۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲
قیمت آپارتمان در عظیمیه کرج تحت‌تاثیر موقعیت جغرافیایی این محله قرار گرفته است. برخلاف تهران که معمولا قیمت آپارتمان در محله‌های شمالی بیشتر از سایر مناطق شهر است، در کرج به‌خاطر نزدیکی به پایتخت ارزش مسکن معمولا در شمال شرق و شرق شهر از مناطق دیگر جلو می‌زند.در فردیس کرج هم که طبق موقعیت جغرافیایی باید انتظار انعطاف بیشتری از فروشنده‌ها داشته باشیم با ارقام باورنکردنی دیگری روبرو می‌شویم. قیمت آپارتمان در کرج برخلاف تهران از سوی منابع آماری و رسمی اعلام نمی‌شود اما خواندن این گزارش برای مقایسه اعدادوارقام پیشنهادی فروشنده‌ها در کرج و تهران توصیه می‌شود.

شعارسال: قیمت آپارتمان در عظیمیه کرج با محله‌های گرانقیمتی مثل نیاوران و فرمانیه تهران رقابت دارد. بخشی از فروشنده‌ها در محله‌هایی مثل گوهردشت تا متری ۱۰۰ میلیون به خریداران پیشنهاد می‌دهند که طبق آمار‌های رسمی فقط از قیمت آپارتمان در پنج نقطه گرانقیمت پایتخت کمتر است. در فردیس کرج هم که طبق موقعیت جغرافیایی باید انتظار انعطاف بیشتری از فروشنده‌ها داشته باشیم با ارقام باورنکردنی دیگری روبرو می‌شویم. قیمت آپارتمان در کرج برخلاف تهران از سوی منابع آماری و رسمی اعلام نمی‌شود، اما خواندن این گزارش برای مقایسه اعدادوارقام پیشنهادی فروشنده‌ها در کرج و تهران توصیه می‌شود.

قیمت آپارتمان در کرج به تهران رسید؛ عظیمیه متری ۱۳۰ میلیون!

قیمت آپارتمان در عظیمیه کرج

قیمت آپارتمان در عظیمیه کرج تحت‌تاثیر موقعیت جغرافیایی این محله قرار گرفته است. برخلاف تهران که معمولا قیمت آپارتمان در محله‌های شمالی بیشتر از سایر مناطق شهر است، در کرج به‌خاطر نزدیکی به پایتخت ارزش مسکن معمولا در شمال شرق و شرق شهر از مناطق دیگر جلو می‌زند.

آپارتمان ۱۷۰ متری در عظیمیه کرج به‌عنوان مثال متری تقریبا ۱۳۰ میلیون تومان آگهی شده است. برای درک رقم درخواستی فروشنده باید یادآوری کنیم طبق آمار‌های رسمی این عدد فقط از متوسط قیمت مسکن در مناطق یک و سه شهرداری تهران یعنی محله‌هایی مثل نیاوران، فرمانیه و قلهک و ... کمتر است. عددی که فروشنده در به املاکی‌های شمال شرق کرج سپرده، باعث می‌شود ارزش ملک نوسازی که با آسانسور، انباری و پارکینگ در عظیمیه کرج واقع شده، به ۲۲ میلیارد برسد.

قیمت آپارتمان در عظیمیه البته توسط همه فروشنده‌ها در محدوده غیرمنصفانه‌ای قرار نمی‌گیرد و برای مثال یک نفر دیگر در همین عظیمیه کرج واحد نوسازی را کمتر از متری ۷۵ میلیون برای فروش گذاشته است. این یکی با متراژ ۱۳۷ متر، کلا ۱۰ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ارزش‌گذاری شده و طبیعتا نسبت به فایل قبلی شانس بیشتری برای پیدا کردن مشتری دارد.

قیمت آپارتمان در گوهردشت کرج

قیمت آپارتمان در گوهردشت از سال‌های گذشته نسبت به خیلی از مناطق دیگر کرج بالاتر بوده است. منطقه‌ای که به قول کرجی‌ها محله‌ای اعیان‌نشین به حساب می‌آید و از لحاظ جغرافیایی شمال شهر واقع شده است. آپارتمانی ۲۷۰ متری و چهارخوابه در گوهردشت کرج متری ۱۰۰ میلیون آگهی شده و طبیعتا فروشنده دنبال مشتری می‌گردد که توانایی پرداخت ۲۷ میلیارد تومان داشته باشد.

قیمت آپارتمان در کرج به تهران رسید؛ عظیمیه متری ۱۳۰ میلیون!

قیمت آپارتمانی که درباره آن صحبت می‌کنیم براساس آخرین آماروارقام موجود از تحولات بازار مسکن تهران، فقط از مناطق یک تا شش شهرداری تهران کمتر است. نوساز بودن و داشتن امکاناتی مثل آسانسور و انباری و پارکینگ احتمالا تاثیر زیادی در تعیین چنین رقمی از سوی فروشنده داشته، اما ارقام پیشنهادی خیلی از فروشنده‌ها در گوهردشت کرج کمتر از این حرف‌هاست.

قیمت آپارتمان ۲۰۰ متری و تقریبا مشابهی در گوهردشت متری ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است. فروشنده دیگری برای آپارتمان ۲۰۷ متری نوساز و فول‌امکانات دیگری در گوهردشت کمتر از متری ۷۳ میلیون زیرنظر دارد و با بررسی جدید‌ترین فایل‌های مسکونی با نرخ‌های کمتر دیگری هم روبرو می‌شویم.

قیمت آپارتمان در فردیس کرج

قیمت آپارتمان در فردیس کرج نسبت به محله‌های اعیان‌نشین شهر متفاوت است. فردیس بخشی از استان البرز و چسبیده به اشتهارد و هشتگرد است و جزو محله‌های گرانقیمت کرج قرار نمی‌گیرد. با این حال در همین بخش از کرج که انتظار انعطاف بیشتری از فروشنده داریم، یکسری از نرخ‌های پیشنهادی با بخشی از محله‌های پایتخت برابری می‌کند.

قیمت آپارتمان قدیمی‌ساز و ۱۰۵ متری در فردیس به‌عنوان مثال چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. رقم درخواستی فروشنده بابت هر متر به ۴۰ میلیون تومان می‌رسد و احتمالا در نگاه اول تعجبی ندارد، اما با همین میزان بودجه امکان خرید آپارتمان در مناطق ارزانقیمت تهران وجود دارد.

قیمت آپارتمان در کرج به تهران رسید؛ عظیمیه متری ۱۳۰ میلیون!

قیمت آپارتمان در مناطق جنوبی تهران یعنی مناطقی مثل ۱۸ و ۱۹ در همین بازه قرار دارد و با چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی که فروشنده کرجی در فردیس طلب کرده، گزینه‌های زیادی در جنوب تهران وجود دارد. آپارتمان ۱۰۵ متری واقع‌شده در فردیس علاوه بر عمربنای ۲۰ ساله آسانسور ندارد و فروشنده احتمالا برای پیدا کردن مشتری باید از موضع فعلی فاصله بگیرد.

جدید‌ترین فایل‌های مسکونی در کرج

محدوده

متراژ

عمر بنا

امکانات

قیمت کل

قیمت هر متر

عظیمیه

170 متر

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

22 میلیارد

129 میلیون و 411 هزار

عظیمیه

137 متر

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

10 میلیارد و 270 میلیون

74 میلیون و 963 هزار

گوهردشت

200 متر

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

16 میلیارد و 500 میلیون

82 میلیون و 500 هزار

گوهردشت

207 متر

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

15 میلیارد

72 میلیون و 463 هزار

گوهردشت

270 متر

نوساز

آسانسور، انباری و پارکینگ

27 میلیارد

100 میلیون

فردیس

105 متر

21 سال

پارکینگ و انباری

چهار میلیارد و 200 میلیون

40 میلیون

 

شعارسال با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت فرارو، تاریخ انتشار: 12خرداد1403، کدخبر: 740482، fararu.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین