site traffic analytics خودروهای دارای نقص فنی با راه‌اندازی دوربین‌های پلاک‌خوان شناسایی و برخورد می‌شوند | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۴۵۶۶۱
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تبریز از نصب و راه‌اندازی دوربین‌های پلاک‌خوان جهت برخورد با خودروهای دارای نقص فنی خبر داد.
شعار سال: به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، مهدی یوسفی اظهار داشت: شهرداری تبریز اقدام به انجام مطالعات تعیین محدوده‌ی آلودگی هوای شهر در قالب محدوده‌ی زوج و فرد کرده است که هم اکنون مراحل اجرایی طرح، شامل خرید و نصب و راه‌اندازی دوربین‌های پلاک خوان به صورت سامانه یکپارچه در حال انجام است.

وی اظهار کرد: این طرح در سامانه‌ی سیمفای مراکز معاینه فنی خودرو در محدوده سطح آلودگی و به صورت آنلاین به اجرا در خواهد آمد.

یوسفی تاکید کرد: تلاش در تسریع عملیات بهره‌برداری از مترو و پیوستن تبریز به "باشگاه جهانی حمل و نقل عمومی سبز"، اجرای طرح‌های کاهش سفرهای شهری، ایجاد و توسعه بازارچه‌های محلی خرید، کاهش انسدادها و اصطکاک‌های ترافیکی در سطح شهر، توسعه‌ی شبکه‌ معابر و اصلاح و تنظیم جهات حرکت معابر جهت کاهش طول سفر، زمان انتظار و زمان تأخیر نیز ‌‌می‌تواند نقش موثری را در این میان ایفا کند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردارتبریز گفت: انجام معاینات فنی خودروها در سطح شهر و راه‌اندازی سیستم سیمفا در تمامی مراکز هفتگانه و همچنین معاینه‌ی فنی و نصب دوربین‌های پلاک‌خوان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

زمینه مشارکت جدی جوانان و فعالان مساجد میانه در جشن بزرگ دهه فجر فراهم شود

جلیل خرده فروش شهردار میانه اولین جلسه کمیته فضاسازی و تزئینات ستاد دهه فجر سال 1395 میانه با اشاره به دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و لزوم گرامیداشت یاد و خاطره انقلاب و امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر گفت: دهه فجر موسم تجلی شکوه و عظمت انقلاب اسلامی ایران است و بخصوص امسال که شرایط خاصی بر فضای بین المللی حاکم است و جمهوری اسلامی ایران به انحاء مختلف در معرض تهدیدات و البته فرصت‌های پیش روست اهمیت این دهه و کم و کیف برگزاری آن به مراتب بیشتر سال‌های قبل است.

اکنون هم در داخل و هم در خارج اوضاع مملکت توسط دوستان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی رصد می‌شود و بر همه ما وظیفه است که با هرچه باشکوهتر برگزار کردن این جشن بزرگ ملی و دینی دوستداران انقلاب را خوشنود و امیدوار و دشمنان خود مأیوس و نا امید سازیم.

خرده فروش افزود: باید سیمای شهر را آن چنان زیبا و با شکوه زینت دهیم که کودکان و نوجوانانی که شناخت چندانی از آن چه در سال 1357 در ایران اتفاق افتاد ندارند، با مشاهده تغییرات به وجود آمده در سطح شهر این سئوال را بپرسند که چه انقلاب چه بود و برای چه در ایران به وقوع پیوست و با گرفتن پاسخ‌های مناسب با اهداف و آرمان‌های والای نظام مقدس انقلاب اسلامی آشنا شوند.

رونمایی از یادمان ویژه جانباختگان قطار تبریز مشهد در آرامستان وادی رحمت

همزمان با چهلمین روز درگذشت مسافران امام رضا (ع)، با حضور دکتر صادق نجفی شهردار، شهرام دبیری رئیس شورای شهر، ساعی مدیرکل بحران آذربایجان شرقی، مدیرکل راه آهن آذربایجان، جمعی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و خانواده‌ها و بازماندگان، پاز یادمان جانباختگان قطار تبریز مشهد رونمایی شد.

احد فلاحی مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری تبریز در ابتدای مراسم رونمایی از این یادمان گفت: از اولین روزهای رویدادن این اتفاق تلخ، با دستور شهردار تبریز پا به پای عزیزان در کنار خانواده‌های جانباختگان بودیم و در کمترین زمان با آماده سازی المان و همچنین کف سازی قبور مطهر جانباختگان سعی کردیم وظیفه خود در این خصوص را به بهترین نحو انجام دهیم.

تاکید شهردار مراغه برگسترش همکاری‌های علمی و تحقیقاتی با مراکز آموزش عالی

محمدرضا احمدی شهردار مراغه که در دیدار با جمعی از دانشجویان رشته معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه سخن می‌گفت افزود: اداره شهرها بدون علم و تخصص امکان پذیر نبوده و باید شرایط را طوری ترسیم کرد که بخش‌های مختلف مدیریت شهری به محلی برای عرضه توانمندی‌های علمی و فنی دانشجویان رشته‌های مختلف فنی، معماری، شهرسازی و عمران تبدیل گردد.

شهردار مراغه از عدم وجود بسترهای مناسب برای مشارکت دانشگاهیان در پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداریها ابراز نارضایتی کرده وگفت: متاسفانه اغلب مراکز دانشگاهی صرفاً در مباحث آموزشی مشغول بوده و هیچ مشارکتی در کارهای اجرایی جامعه پیرامون خود ندارند.

محمدرضا احمدی بر لزوم بهره گیری از پتانسیل‌های علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه به جهت داشتن رشته‌های فنی و عمرانی در مقاطع مختلف تاکید و بر هدایت مدیریت شهری به سمت شهرسازی اسلامی و توسعه گردشگری تأکید کرد.

معاون شهرداری تبریز: ترویج گفتمان انقلاب با بهره گیری از ظرفیت نخبگان در ایام دهه فجر

هم اندیشی ستاد دهه فجر شهرداری تبریز که با هدف برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز در ایام دهه فجر برگزار شده بود، کلیات برگزاری این برنامه‌ها و نحوه بهره گیری از ظرفیت فرهنگی واجتماعی وهنری شهرداری به منظور پاسداشت متفاوت و هرچه بهتر حماسه مردم در بهمن 57 مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه حجت الاسلام حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز با بیان ارزشهای انقلاب اسلامی و اهمیت گرامیداشت دهه فجر گفت: عزت، اقتدار و استقلال ایران اسلامی سرمایه‌ها و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی هستند و همه باید با تمام توان مدافع آن باشیم.

وی با بیان اینکه برای تثبیت اهداف و آرمانهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی باید بیش از پیش از هر فرصتی برای معرفی و شناساندن انقلاب و ارکان آن به جهانیان استفاده شود، افزود: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای براندازی و توطئه چینی استفاده می‌کنند که هر بار با بصیرت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب و مردم همیشه در صحنه خنثی می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز: رضایتمندی‌ عمومی از شهرداری افزایش یافته است

شهرام دبیری در نشست مشترک با شهردار تبریز، معاون عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی و معاونان و مدیران شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: طبیعی است که از مجموعه گسترده‌ای چون شهرداری، در هر حال، انتقادات و انتظاراتی وجود داشته باشد، با این حال، با اقدامات گسترده‌ای که شهرداری در حوزه‌های متعدد عمرانی و اجتماعی شهر اجرا کرده، رضایت عمومی شهروندان از این نهاد خدمتگزار افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: ترغیب سرمایه‌گذاران و توسعه فرصت‌های مشارکتی رویکردی است که نقش اساسی در توسعه عمرانی شهر خواهد داشت و زمینه تحقق درآمدهای پایدار را نیز افزایش خواهد داد.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز اضافه کرد: عموم بسترهای خدمتگزاری چه در سطح شوا و چه در بخش‌های مختلف شهرداری تبریز باید صرف تکریم ارباب‌رجوع و حذف پیچیدگی‌های اداری شود.

هنر ریسک‌پذیری شهردار تبریز، مترو را احیا کرد

محمدصادق پورمهدی در نشست مشترک با شهردار تبریز، رئیس شورای اسلامی شهر و معاونان و مدیران شهرداری تبریز، خاطرنشان کرد: پروژه‌های ارزشمندی چون وادی رحمت، راه‌آهن، اتوبان پاسداران و برنامه‌های مهم توسعه فضای سبز مثل عون‌بن‌علی، با همت شهردار تبریز اجرا شده و موجب جهش شاخص‌های توسعه و عمران شهر تبریز شده است.

وی یادآور شد: پروژه پایانه مرکزی تبریز، حدود سه دهه بود که به حال خود رها شده بود و کسی جرات پرداختن به این پروژه را نداشت، اما این شهردار محترم بود که سرانجام این پروژه را به نقطه بهره‌برداری رساند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: به خاطر بیاوریم که مقبره‌الشعرا به عنوان نگین شهر تبریز، در چه وضعیتی به سر می‌برد؟ سالانه 200 میلیون تومان به این مجموعه اختصاص می‌یافت که آن هم صرف نگهداری پروژه و نگهبانی از آن می‌شد، اما در سه سال گذشته، شهردار محترم بیش از 40 میلیارد تومان صرف این پروژه کرده است.

پورمهدی به دستاوردهای مهم پروژه قطار شهری اشاره و خاطرنشان کرد: وضعیت پروژه مترو را به خاطر بیاوریم که دهه‌های متمادی به خاطر نبود اتحاد مالی بین شهرداری و دولت، وضعیت نابسامانی داشت. اوضاع به گونه‌ای بود برخی‌ها گزارش‌های ناامیدکننده از نبود قابلیت‌های فنی در این پروژه از قبیل تهویه و سیگنالینگ منتشر می‌شد؛ اما تلاش بی‌وقفه شهردار محترم و هنر ریسک‌پذیری ایشان موجب احیای این پروژه شد.

دستور شهردار مرند برای برخورد جدی با سد معبر مغازه داران مرندی

شهردار مرند بازدید حضوری از محله رفیع آباد مرند، مسائل و مشکلات مختلف اهالی این محله را بررسی کرد، موحدنیا در این بازدید دستور رسیدگی به چند قطعه ملک مخروبه و بلا تکلیف جهت اخطار به مالک و همچنین اعمال قانون ماده 110 قانون شهرداری ها به معاونت خدمات شهری ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش بعد از اتمام بازدید میدانی محله، موحدنیا و معاونت خدمات شهری، جانشین و بازرس خدمات شهری مسئولین نواحی و مدیرعامل تاکسیرانی و مسئول حمل و نقل و ترافیک و مدیر روابط عمومی به همراه هیات امنا، جهت جمع بندی موارد در محل مسجد رفیع آباد حضور یافت.

موحدنیا گفت: شناسایی املاک رها شده با کمک هیئت امنای محترم و صدور اخطار کتبی به مالکین و اجرای ماده 110 قانون شهرداریها، اختصاص تاکسی برای مسیر میدان سپاه به سمت سردار ملی، پوشش تاکسی مسیر خیابان دانشسرا و شهید کلانتری با هدایت تاکسی‌ها از پل طالقانی به سمت چای کنار و پل نخودبیگ و برخورد قطعی با مغازه دارانی که باعث سد معبر و مزاحمت در تردد شهروندان می‌شوند مورد پیگیری جدی قرار می گیرد.

با اندکی تخلیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 21 دی 1395، کد مطلب: 1292522،www.tasnimnews.com

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
0
0
از اون حرف ها بودا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
0
0
تکنولوژی های بسیار خوبی در حوزه راهنمایی و رانندگی شکل گرفته است
ا.ح75
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
0
0
مدت هاست که منتظر برخورد با این ها هستیم ، سیستم های نظارتی بر خودرو ها از طریق دوربین های هوشمند پیشرفت های زیادی کرده اند خوشبختانه
ا.ح75
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین