پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۵۷۳۰۹
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۱
16 قلعه باستانی در شهرستان دره شهر وجود دارد که این منطقه را به شهر قلعه ها تبدیل کرده است.

شعار سال: شهرستان دره شهر با آثار متعدد تاریخی یکی از مراکز تاریخی استان به شمار می رود که بیشتر آثار مربوط به دوره ساسانی و اسلامی است و بیش از ۷۳۵ اثر تاریخی و طبیعی استان ایلام ثبت ملی شده که بیش از ۱۵۰ مورد آن در شهرستان دره شهر قرار دارد.

در شهرستان دره شهر، قلعه های تاریخی که بیشتر آنها نیز سالم هستند بیش از همه به چشم می خورد که بیشتر جنبه نظامی داشته اند.

شهر تاریخی سیمره، چهار طاقی، پل تاریخی گاومیشان، قلعه فرهاد آباد، قلعه شیخ مکان، قلعه زیفل، قلعه هزار در، محوطه باستانی هومان و... از جمله مکان های تاریخی شهرستان دره شهر هستند.

در حال حاضر موزه باستان شناسی در شهرستان دره شهر که دارای آثار کشف شده از شهر تاریخی سیمره بوده نیز فعال بوده است و فرصت بزرگ برای فعالیتهای باستان شناسی فراهم کرده است.

قلعه سکه سان یکی دیگر از آثار تاریخی مربوط به دوره ساسانی منسوب به زمان خسرو پرویز است که پناهگاه نزدیکان وی از هجوم سپاهیان (هراکلیوس) امپراتور روم باستان به شمار می رود.

قلعه میر غلام واقع در روستای هاشم آباد از دیگر قلعه های شهرستان است که در سال ۱۳۷۹ در آثار ملی ثبت شده است.

قلعه شیخ مکان دره شهر اثری شاخص و دیدنی است که نظر علاقمندان به معماری را جلب می‌کند .

این قلعه اثری شاخص در معماری صخره‌ای است که جزء بقایای به جا مانده از دوره ساسانی محسوب می‌شود.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری سمیره خبر دره شهر، تاریخ انتشار: 21 اسفند 1395، کد مطلب: 4652:www. seymarehkhabar.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین