پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۹۶۹۷
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۵
مدیرعامل آب منطقه ای استان اردبیل با اشاره به کسر شدید منابع آبی زیرزمینی در منطقه گفت: ذخایر آبی پنج سال آینده دشت اردبیل مصرف شده است.

شعار سال: اصغر سلیمانزاده صبح چهارشنبه در جلسه بررسی طرح صیانت از منابع آب کشور در اردبیل تصریح کرد: در دشت اردبیل با ۶۳۲ میلیون متر مکعب کسری منابع زیر زمینی آب مواجه هستیم.

وی افزود: این رقم به این معنی است که ذخایر آبی تا پنج سال آینده را مصرف کردیم و اگر هم اکنون به مدت پنج سال آب مصرف نکنیم منابع به وضعیت اولیه خواهد رسید.

مدیرعامل آب منطقه ای استان اضافه کرد: بر خلاف دشت مغان که منابع آبی آن سطحی بوده و از رود ارس تغذیه می شود، منابع آبی دشت اردبیل زیر زمینی بوده و به شدت با کسری مواجه است.

سلیمانزاده تاکید کرد: این وضعیت دشت اردبیل را در آستانه فرونشست قرار داده و دشت اردبیل یکی از ۳۵۵ دشت ممنوعه کشور است.

وی احیای فوری دشت اردبیل را ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد تشکیل دبیرخانه صیانت از منابع آب کشور در استان ثمرات مطلوبی به دنبال داشته باشد.

مدیرعامل آب منطقه ای استان با تاکید به اینکه دستورالعمل فعالیت دبیرخانه به دادگستری استانپابلاغ شده است، اضافه کرد: در چهار کارگروه صیانت منابع با سه رویکرد اجتماعی، قضایی و فرهنگی دنبال می شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار 29آذر 96، کدمطلب:4177512، www.mehrnews.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین