پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۹۷۳۹
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق توانسته با رقم پایین تری شغل جدید و پایدار ایجاد کند و متوسط ایجاد شغل در صندوق بین 30 میلیون تا صد میلیون بوده است عمده بیکاری در قشر فارغ التحصیل دانشگاهی است و اشتغال زایی باید در این قشر باشد.

شعار سال: بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم امضای تفاهم نامه این صندوق با بانک پارسیان که بعدازظهر امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد گفت: اقتصاد ما بانک پایه است و نظام کلان اقتصادی ما با متغیرهایی که بر بانک ها حاکم کردیم همین روند را ادامه می دهد. نه بیمه و نه بورس نمی توانند جای نظام بانکی را بگیرند.

وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در طی این 4 سال با سرعت زیادی در حال رشد بوده و از 11 همکاری که داشتیم نزدیک به 4 هزار و 300 تقاضا از شرکت های دانش بنیان به این صندوق آمده این به این معناست که ضریب نفوذ ما در شرکت های دانش بنیان 75 درصد است و 75 درصد شرکت های دانش بنیان تا الان از ما درخواست داشته اند.
سلطانی ادامه داد: توانستیم برای بیش از 2 هزار و 400 شرکت دانش بنیان انواع تسهیلات با نرخ پایین ایجاد کنیم و حدود 70 هزار شغل پایدار و جدید در این شرکت ها ایجاد شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: طی مقایسه ای که داشتیم و به رئیس جمهور هم در این مورد نامه زدیم این مسئله وجود دارد که برای ایجاد یک شغل پایدار در دولت 330 میلیون تومان هزینه لازم است اما صندوق نوآوری و شکوفایی توانسته با رقم پایین تری شغل جدید و پایدار ایجاد کند و متوسط ایجاد شغل در صندوق بین 30 میلیون تا صد میلیون بوده است عمده بیکاری در قشر فارغ التحصیل دانشگاهی است و اشتغال زایی باید در این قشر باشد.
وی ادامه داد: آینده کشور چاره ای ندارد جز اینکه درصد زیادی از فارغ التحصیلان به سمت اشتغالزایی و اقتصاد دانش بنیان بروند براین اساس تاکنون با 8 بانک تفاهم نامه داشته ایم که در همه حوزه های خدمات سرمایه ثابت، سرمایه در گردش، خرید دین ، ودیعه ضمانت نامه، اشتغالزایی، پوشش ریسک نقدینگی توانسته ایم خدمات به شرکت های دانش بنیان ارایه دهیم و هر کدام از بانک ها دو سه نوع از این خدمات را برای ارایه به شرکت های دانش بنیان پذیرفته اند.
سلطانی اظهار داشت: بانک ها تاکنون 23 میلیارد تومان از منابع خودشان را در این راه قرار داده اند و تا الان ظرفیتی که از کل بانک ها برای اقتصاد دانش بنیان ایجاد شده 2 هزار و 100 میلیارد تومان می باشد که این مبلغ به همراه کمک صندوق نوآوری و شکوفایی است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه ما به دنبال تفاهم نامه یک شبه با بانک ها نیستیم گفت: تا کار کارشناسی انجام نشود و نمونه عملیاتی نداشته باشیم انعقاد تفاهم نامه انجام نمی شود از آبان ماه 115 مورد درخواست وام داشتیم که 25 مورد ارزیابی شده و اخیرا هم سرعت انجام عملیات از طریق بانک ها بالا رفته است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: 850 طرح خاتمه یافته موفق داریم که وارد بازار شده و مطمئنا این مسیر با حمایت بانک ها می تواند با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشجو ، تاریخ انتشار 28آذر 96، کدمطلب:654080، www.snn.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین