site traffic analytics دین و اندیشه - سایر
سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جسد این افراد هرگز نمی‌پوسد! +عکس
دیدنی ها؛

جسد این افراد هرگز نمی‌پوسد! +عکس

در این مطلب تصاویری از جسدهایی را که بعد از گذشت سال‌ها هنوز نپوسیده و سالم مانده‌اند برای‌تان گردآوری کرده‌ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
تغییر زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم
بیست و هشتمین نمایشگاه قرآن؛

تغییر زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

سیدفخرالدین اسماعیلی ـ مدیر روابط عمومی بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ـ خبر داد: برگزاری نمایشگاه در بازه زمانی ۱۳ تا ۲۷ اردیبهشت ۹۹ همزمان با ۸ لغایت ۲۲ ماه مبارک رمضان خواهد بود.
بغض و اشک استاد ۹۵ ساله ایرانی دانشگاه هاروارد
دلتنگی ایرانیان مقیم خارج از کشور؛

بغض و اشک استاد ۹۵ ساله ایرانی دانشگاه هاروارد

استاد احمد مهدوی دامغانی نزدیک به ۳۵ سال می‌شود که به ایران نیامده است، او که بسیار دلتنگ کشور است در برنامه زنده تلویزیونی شوکران با بغض و اشک می گوید: جسمم در آمریکاست اما ۳۵ سال است که هر شب در خواب به ایران می‌آیم امیدوارم پیش از مرگم امام رضا(ع) را زیارت کنم و در مشهد دفن شوم.
زیبایی چیزهای معمولی
یادگیری سکوت؛

زیبایی چیزهای معمولی

در جوانی سودای دست‌یافتن به چیزهای منحصر‌به‌فرد را داریم. می‌خواهیم کسی بشویم متفاوت از بقیه. آدمی خیره‌کننده که به جاهایی پا گذاشته که پیش از این کسی به آن‌ نرسیده. اما اندک اندک تغییر می‌کنیم. یاد می‌گیریم که به چیزهایی که دور و برمان است بیشتر توجه کنیم. از اتفاقات کوچک و معمولی لذت بیشتری ببریم و در همین روزمرگی معنایی بیابیم. پیکو آیر، نویسندۀ انگلیسی، از روند این تغییر در زندگی خودش می‌گوید. از روزی که از آمریکا به ژاپن رسید.
در دیدار اسقف اعظم ارامنه اصفهان با شهردار چه گذشت؟
به مناسبت سال 2020 ؛

در دیدار اسقف اعظم ارامنه اصفهان با شهردار چه گذشت؟

گفتنی است در این دیدار، نقاشی محراب و نمازخانه کلیسای وانک از سوی شهردار اصفهان به اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران اهدا شد. این تابلو با مکتب اصفهان و اثر استاد احمد مطیع بود که به مناسبت سال 2020 به شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان اهدا شد.
از پربیننده های "سواد زندگی"؛

"خستگی تصمیم" چیست؟

ما بعضی تصمیم گیری ها را عرفاً تصمیم گیری نمی دانیم. مثلاً برای بالا رفتن از یک برج که دارای 3 آسانسور است، وقتی دکمه یکی از آنها را می فشاریم، در واقع، تصمیم گرفته ایم، هر چند که آن را در زمره تصمیمات روزانه نیاوریم.
خورشیدگرفتگی ۵ دی ۹۸+ تصاویر
گزارش تصویری؛

خورشیدگرفتگی ۵ دی ۹۸+ تصاویر

آسمان صبحگاهی پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ شاهد خورشیدگرفتگی از نوع حلقوی بودکه رصدگران و مردم در سراسر کشور آن را از افق شرقی مشاهده کردند.
تفسیر جامعه شناسی، سیاسی، فرهنگی و فقهی غارت بار خاور هندوانه چپ شده چیست؟
کاهش فرهنگ همدردی یا فقر اقتصادی؛

تفسیر جامعه شناسی، سیاسی، فرهنگی و فقهی غارت بار خاور هندوانه چپ شده چیست؟

شاید کلیپی در متن می توانید مشاهده کنید را بتوان با نگاهی طنز گونه و بعنوان نوعی سرگرمی و خنده تماشا نمود ، اما واقعا پیام ها و تفسیر جامعه شناسی ، سیاسی ، فرهنگی و فقهی غارت بار خاور هندوانه چپ شده چیست؟
شما در مقابل انتقاد چگونه عمل مي‌كنيد؟

چگونه انتقاد كنيم تا نتيجه بگيريم

مردم معمولاً‌ تمايل دارند انتقاد را به شكل منفي به كار برند و تعبير و تفسير كنند و يا به دليل منفي بودنش از انتقاد كردن خودداري نمايند. اگر چند نفر را به طور اتفاقي انتخاب كنيد و از آنان بپرسيد « معني انتقاد چيست؟» به احتمال زياد خواهند گفت: "انتقاد اظهارنظري است مخرب، تحقير‌كننده يا خصومت‌آميز كه هدفش عيب جويي است".
بودجه قرآنی سال ۱۳۹۹ کشور ۸۰ درصد کاهش یافت
طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور؛

بودجه قرآنی سال ۱۳۹۹ کشور ۸۰ درصد کاهش یافت

لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور درحالی امروز تقدیم مجلس شد که در این لایحه، بودجه فعالیت‌های قرآنی کشور با عنوان بودجه «صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی» با کاهش ۸۰ درصدی به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان ارائه شده است.
عصر سرمایه‌داری نظارتی
از جنرال موتورز تا گوگل؛

عصر سرمایه‌داری نظارتی

کتاب «عصر سرمایه‌داری نظارتی» شرح می‌دهد که شرکت‌های جهانی فناورانه‌ای مثل گوگل و فیسبوک چطور ما را ترغیب کردند که برای آسودگی بیشتر، از خیر حریم ‌خصوصی‌مان بگذریم؛ اطلاعات شخصی‌ای («داده‌هایی») را که این شرکت‌ها جمع می‌کنند، دیگران به کار می‌گیرند تا نه‌تنها رفتار ما را پیش‌بینی کنند بلکه بر آن اثر بگذارند و اصلاحش کنند؛
دلایل اولویت پوشش رسانه‌ای بر حضور مردمی در مسابقات قرآن
مهدی دغاغله بیان کرد؛

دلایل اولویت پوشش رسانه‌ای بر حضور مردمی در مسابقات قرآن

گروه مسابقات ــ داور صوت سی و چهارمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور از سطح بالای این دوره در مقایسه با ادوار گذشته سخن گفت و افزود: پوشش رسانه‌ای رقابت‌های تخصصی قرآن بر حضور فیزیکی مردم اولویت دارد.
فایده‌ آدم‌هایی که فقط ساز مخالف می‌زنند
وکیل‌مدافعِ وکیل‌مدافعِ شیطان؛

فایده‌ آدم‌هایی که فقط ساز مخالف می‌زنند

حتماً در بین دوستان و آشنایانتان کسانی را می‌شناسید که در هر جمع و گروهی که حاضر شوند، جز مخالفت کار دیگری نمی‌کنند. هر پیشنهادی که مطرح شود رد می‌کنند و هر حرفی که به میان آید نقد می‌کنند. خیلی اوقات حضورشان عملاً امکان رسیدن به توافق جمعی را از بین می‌برد. ما معمولاً از دست این جور آدم‌ها شاکی و ناراحت می‌شویم، اما اگنس کالارد معتقد است این وکیل مدافع‌های شیطان نقش مهمی ایفا می‌کنند که نباید آن را دست کم بگیریم.
روایت طلبه حوزه علمیه «کازرون» از شبی که حوزه توسط آشوبگران به آتش کشیده‌شد
اغتشاشات بنزینی در ایران؛

روایت طلبه حوزه علمیه «کازرون» از شبی که حوزه توسط آشوبگران به آتش کشیده‌شد

آشوبگران همه‌جور امکانات داشتند؛ از اسلحه،‌کوکتل‌مولوتوف و ترقه‌های دست‌ساز گرفته تا چماق و قمه. طلبه‌ها کتابخانه پناه گرفتند و میزهای مطالعه را پشت در گذاشتند. اماآن‌ها اتاق کناری را آتش زدند تا طلبه‌ها را تحت‌فشار قرار دهند .صبح شنبه 25 آبان برای کازرونی‌ها با خبرهای التهاب‌آور شروع شد. از دل تجمعاتی که برای اعتراض به بحث سهمیه‌بندی بنزین شکل گرفته‌بود،‌ کم کم اخبار ناخوشایندی به گوش می‌رسید؛ اخباری که هرچه می‌گذشت، مردم را بیشتر مطمئن می‌کرد دست‌هایی پشت پرده در حال جهت‌دهی اعتراض بحق مردم در مسیری نامبارک است؛ مسیری که جز تخریب اموال عمومی و مخدوش کردن امنیت شهر، نتیجه‌ای نداشت. در این میان، حمله آشوبگران به حوزه علمیه شهر، صحنه‌های ناخوشایندی خلق کرد.
افتتاح کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی
گزارش تصویری؛

افتتاح کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی صبح پنجشنبه (۲۳ آبان) در سالن اجلاس سران در تهران با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
نظرات و گلایه ها
پرطرفدارترین