پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۰۵۳۸۲
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
این روزها بازار به کارگیری رباتها در مشاغل مختلف بسیار داغ است و از پزشکی و پرستاری تا مهندسی و صنایع مختلف میزبان حضور روباتها هستند، اما در این آشفته بازار فناوری جالب است بدانیم که کدام کشورها میزبان بیشترین تعداد ربات ها هستند.

شعارسال: شرکت های ژاپنی هزینه های رباتیک خود را روز به روز افزایش می دهند چرا که معتقدند سرمایه گزاری روی رباتها به شدت آینده نگرانه است. درواقع استخدام روباتها در کارخانه ها بخشی مهم از تلاشهای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن برای مبارزه با دو دهه رکود در بخش تولید محسوب می شود.

ظهور دستگاه های هوشمند و روبات ها در زندگی انسان ها به موضوعی عادی تبدیل شده است و این روزها شاهد حضور رباتها در بخش های مختلف زندگی شخصی خود هستیم، داده های فدراسیون بین المللی رباتیک نشان می دهد که سرعت اتوماسیون صنعتی در سراسر جهان توسعه یافته و به ازای هر 10،000 کارمند انسانی در سراسر جهان 85 ربات طراحی شده است. البته اروپا دارای تراکم ربات 106 واحد برای هر 10،000 کارگر است و این تعداد در آمریکا و آسیا به ترتیب 91 و 75 است. چین یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان رشد در اتوماسیون صنعتی را ثبت کرده ، اما در هیچ کجا مانند کره جنوبی شاهد میدان دادن به رباتها نیستیم.

نمودار وضعیت حضور روبات ها در کشورهای مختلف

در سال 2017، کره جنوبی 710 ربات صنعتی را به ازای هر 10،000 کارمند استخدام کرد. این ربات ها عمدتا در بخش های الکترونیک و برق استخدام شده اند و 90 درصد از رباتهای صنعتی سنگاپور در صنعت الکترونیک استخدام میشوند و این کشور با تراکم 658 ربات در برابر هر 10،000 کارمند، در رتبه دوم قرار دارد. آلمان و ژاپن در حوزه صنایع خودروسازی خود از رباتها کمک می گیرند و سطح چگالی آنها کمی بیشتر از 300 ربات برابر هر 10000 کارگر است.

چین مشتاق است که در سال های آینده میزان اتوماسیون خود را افزایش دهد و تا سال 2020 یکی از 10 کشور برتر جهان در حوزه تراکم استفاده از ربات ها در مشاغل مختلف باشد. میزان تراکم ربات ها در چین در سال 2013 حدود 25 واحد بود و این رقم تا سال 2017 به 97 واحد افزایش یافته است.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت خبری تحلیلی انتخاب ، تاریخ انتشار: 12اردیبهشت1398 ، کدخبر: 474348: www.entekhab.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین