site traffic analytics تعلیق کاریابی موهن+تصاویر ‌ | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۱۳۵۲۸
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
کاریابی اهانت‌کننده به قوم لر از سوی دستگاه‌های مربوطه با تعلیق روبه‌رو شد تا هیچ کسی نتواند از این اقدام توهین آمیز سوء استفاده کند.

شعارسال: یکی از کاریابی های استان یزد در پیامی توهین آمیز، اقدام به انتشار مطلبی در رابطه با کاریابی برای یک شرکت فولادی کرده بود که در آن به قوم بزرگ و محترم لر اهانت شده بود.

پس از انتشار این مطلب از سوی کاریابی مذکور، مسئولان کشوری و استانی اقدام به اظهار نظر کردند و نگذاشتند راه برای سوء استفاده از این اقدام توهین آمیز کاریابی باز شود.

در نخستین اقدام، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در خبری آورد: محمد حسین ریاحی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی ابلاغی موسسه مذکور را به دلیل سهل‌انگاری و بی‌دقتی در انتشار آگهی تلگرامی جذب نیروی کار که منجر به بروز موجی از نارضایتی قومیتی هموطنان عزیزمان شد، تعلیق کرد.

انتشار خبر تعلیق این کاریابی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سبب شد که هیچ کسی نتواند چنین برداشتی را به جامعه القا نماید که این اهانت از سوی مجموعه استان یزد صورت گرفته است.

پس از این اقدام، محمد شریعتمداری وزیر کار هم در پیامی با اظهار تاسف از این اقدام، اظهار داشت: رنگین کمان اقوام، مذاهب و ادیان از زیبایی های ایران است، که هر از چندگاهی با تیشه جهل یا عناد زخم می پذیرد، اما باز خود را ترمیم و شیرازه مستحکم میهن می ماند.

وی در ادامه پیام خود آورده است: کاریابی متخلفی که با توهین به قوم بزرگ لر اقدام به انتشار آگهی استخدام با توضیحات «لر نباشد» کرده بود، تعلیق شد.

محمدعلی طالبی استاندار یزد که این به عنوان جوان‌ترین استاندار کشور شناخته می‌شود و نسبت به حفظ امنیت و ارامش در استان یزد تاکید ویژه‌ای دارد هم در توئیتی اظهار داشت: یزد در چهار دهه گذشته، جزء مهاجرپذیرترین استان‌های کشور بوده و بالندگی امروزش را مدیون همه ایران می‌داند.

استاندار یزد در ادامه پیام خود نوشته است: هویت یزدی با همزیستی سازنده اقوام و گروه‌های مختلف عجین شده وهیچ شیطنت و کج فهمی نمی‌تواند انسجام ما را تهدید و مهر قومیت‌های لر ترک بلوچ عرب و... را از قلبمان بیرون کند.

قطعا اقدام کارآفرینی مذکور در انتشار این آگهی چه از روی جهل و اشتباه و چه از روی عمد بوده باشد، اقدامی است که اگر با واکنش سریع و قاطع مسئولان مربوطه روبرو نمی‌شد می‌توانست عواقب ناراحت کننده‌ای داشته باشد و به ایجاد اختلاف در بین این قشر از جامعه منجر شود.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار: 23 خرداد 1398 ، کدخبر:2031257  www.tasnimnews.com ،

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین