پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۷۸۷۰
تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
قلی‌الله قلی‌زاده ،سخنگوی فراکسیون اصلاح نظام اداری گفت: از عمر این فراکسیون بیشتر از دوماه نمی گذرد و متاسفانه بنابه دلایلی همچون تعطیلات مجلس جلسات این فراکسیون تشکیل نشده است. با اتمام تعطیلات و شروع به کار مجدد مجلس، تشکیل جلسات مرتبط با این موضوع همراه با شرکت تمامی نمایندگان عضو در این فراکسیون انجام خواهد گرفت.
شعار سال:سخنگوی فراکسیون اصلاح نظام اداری گفت: از عمر این فراکسیون بیشتر از دوماه نمی گذرد و متاسفانه بنابه دلایلی همچون تعطیلات مجلس جلسات این فراکسیون تشکیل نشده است. با اتمام تعطیلات و شروع به کار مجدد مجلس، تشکیل جلسات مرتبط با این موضوع همراه با شرکت تمامی نمایندگان عضو در این فراکسیون انجام خواهد گرفت.

 اصلاح نظام اداری و مسائل پیرامون آن از سری مباحثی است که طی دو دهه گذشته تبدیل به یکی از موضوعات بحث برانگیز حاکمیت و سیاستگذاری‌های نظام اداری شده، در طول دوران زمامداری دولت‌های مختلف این موضوع همواره به عنوان یکی از اصول اصلی دولت‌ها، پافشاری روی آن شده است و مسئولین با تاکید بر این موضوع که برای اصلاح نظام اداری و مباحث پیرامون آن باید با متخلفان آن عرصه برخورد شود وعده‌هایی را در رابطه اصلاحات کلی در نظام ادرای داده‌اند.

طی دو ماه گذشته نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی فراکسیونی تحت عنوان فراکسیون اصلاح نظام اداری تشکیل دادند تا به عنوان قانونگذار و وکلای ملت بتوانند اصلاحاتی را در ساختارهای اصلی نظام اداری کشور به وجود آورند.

در خصوص اقدامات این فراکسیون و وضعیت حال حاضر روند اصلاح در نظام اداری کشور با سخنگوی این فراکسیون به گفتگو نشستیم.

تشکیل فراکسیون اصلاح نظام ادرای گامی بلند در راستای از سر راه برداشتن مشکلات

قلی‌الله قلی‌زاده، سخنگوی فراکسیون اصلاح نظام اداری، در خصوص روند شکل‌گیری این فراکسیون گفت: مسئله اصلاح ساختاری نظام اداری در کشور یکی از مسائلی است که متاسفانه همواره در رابطه با آن غفلت‌هایی صورت گرفته است و کمتر به دنبال پیشبرد اهداف صحیح و دقیق در آن بوده‌ایم به شکلی که گاها حتی به دست فراموشی سپرده شده است، بر همین اساس نمایندگان مجلس برحسب وظیفه ای که مقابل آرا مردم دارند لازم دیدند که چنین فراکسیونی را در مجلس شورای اسلامی تشکیل دهند تا گام‌های مهمی را در این راستا بردارند و بتوانند در باقی مانده عمر مجلس دهم نظارتی صحیح را برای ورود به مسائلی که با این حوزه مرتبط است انجام دهند تا حداقل بشود اصلاحاتی را که نیاز است انجام داد.

وی افزود: این نکته شایان ذکر است که این فراکسیون دیرتر از باقی فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی تشکیل شد و دلایل فراوانی نیز در این رابطه وجود دارد، اما بازهم با این شرایط جای امیدواری است و تشکیل این فراکسیون پس از سال‌ها خود نقطه عطفی است که امیدواریم بتوانیم اصلاحات را در این خصوص انجام دهیم.

مشکل نظام اداری کشور ما فرابخشی است

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع که چرا طی سالیان مختلف این موضوع به شکل جدی مطرح نشده و به صورت دقیق به آن پرداخته نشده است؟ بیان کرد: متاسفانه این موضوع نیاز به واکاوی بیشتری دارد اما یکی از دلایلی که در این خصوص وجود دارد فرابخشی بودن ساختار نظام اداری در کشور ماست و باید بدانیم برای مرتفع ساختن مشکلاتی که در این عرصه وجود دارد با همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌ها امکان پذیر است، در صورتیکه به این شکل نیست و تعامل در بین دستگاه های مسئول در کشور به صورت دقیق انجام نمی‌گیرد، تا زمانی که این تعامل و همکاری نیز رخ ندهد نظام اداری ما با هرج و مرج مواجه خواهد بود و هیچ اصلاحی نیز در آن صورت نخواهد گرفت.

سخنگوی فراکسیون اصلاح نظام اداری افزود: یکی دیگر از دلایل شکل‌گیری این فراکسیون نیز ایجاد تعامل و همکاری در بین تمامی دستگاه ها و سازمان های کشور است.

بررسی اصلاح نظام اداری بعد از تعطیلات مجلس

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا جلساتی در رابطه با اصلاح نظام اداری کشور از سوی این فراکسیون برگزار شده و آیا به مسئله‌ای نیز ورود پیدا کرده‌اند؟ نیز بیان کرد: از عمر این فراکسیون بیشتر از دوماه نمی‌گذرد و متاسفانه بنابه‌دلایلی همچون تعطیلات مجلس جلسات این فراکسیون تشکیل نشده است،  با اتمام  تعطیلات و شروع به کار مجدد مجلس شورای اسلامی ، تشکیل جلسات مرتبط با این موضوع همراه با شرکت تمامی نمایندگان عضو در این فراکسیون انجام خواهد گرفت.

وی در پایان گفت:  چون جلساتی تشکیل نشده قطعا به مسئله‌ای نیز ورود پیدا نکرده‌ایم و ان‌شاءالله با همکاری تمامی نمایندگان عضو و همچنین ایده ها و نظرات آنان بتوانیم نقش بسزایی را در این رابطه ایفا سازیم و به مسائلی جدی که تبدیل به معضل در نظام اداری کشور شده بپردازیم و از بروز هرچه بیشتر این معضلات جلوگیری کنیم و بتوانیم شرایط اصلاح را به صورت جدی فراهم سازیم.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:27مرداد1398،کدخبر:885373،www.borna.news

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین