پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۲۸۸۵۸
تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در پی مدیریت ضعیف در مهار آتش سوزی منطقه ارسباران، قلب تپنده آذربایجان در آتش می سوزد، خواستار استقرار هرچه سریعتر ستاد مدیریت بحران استان در منطقه آتش سوزی شد.
شعار سال: رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در پی مدیریت ضعیف در مهار آتش سوزی منطقه ارسباران، قلب تپنده آذربایجان در آتش می سوزد، خواستار استقرار هرچه سریعتر ستاد مدیریت بحران استان در منطقه آتش سوزی شد.

 محمد وحدتی در بستان آباد با اشاره به اینکه جنگل های ارسباران قلب تپنده آذربایجان است و جایگاه حیاتی در منطقه را دارد، اظهار داشت: ستاد مدیریت بحران استان و مسؤولان هر چه سریع تر در منطقه آتش سوزی مستقر شوند و با بررسی های دقیق نیازهای موجود و امکانات لازم را بررسی کنند تا بعد از نیازسنجی، هرچه سریع تر امکانات لازم از استان های همجوار و از تهران درخواست شود.

 وی با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان  آماده حل مشکلات و موانع موجود در زمینه کمبود امکانات برای مهار آتش را اعلام می کند، گفت: مسؤولان کمبودهای لازم را اعلام کنند تا نمایندگان استان با رایزنی های لازم امکانات مورد نیاز را از نهادهای کشوری درخواست کنند.

وحدتی با اشاره به اینکه بعد از سه روز آتش سوزی در منطقه ارسباران هنوز آتش مهار نشده است. بیان کرد؛ این عدم امحاء آتش در این مدت نشان دهنده مدیریت ضعیف در مهار آتش سوزی است.

وحدتی با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران کمبود امکانات جهت مهار آتش نداریم. گفت: ضعف در مدیریت، و ناهماهنگی ها موجب شده تا از امکانات موجود بهره برداری مطلوب نداشته باشیم.

 رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در پایان از استاندار آذربایجان شرقی درخواست کرد تا دستورات لازم را  جهت استقرار ستاد مدیریت بحران استان و دیگر مسؤولان در منطقه آتش‌سوزی ارسباران را صادر کند. چرا که مردم درخواست امحای آتش‌سوزی در ساعات آینده را دارند.


سرباز وظیفه در حال خاموش کردن آتش در جنگل های قاراداغ
 هنوز خبری از هلی کوپتر و تجهیزات آتش نشانی نیست

جنگل‌های آذربایجان کماکان می‌سوزد

آتش‌سوزی گسترده‌ی در جنگل‌های قره‌داغ آذربایجان؛ تا کنون قریب به ۵۰۰هکتار از اراضی جنگلی در نبود امکانات کافی برای مهار آتش، سوخته و علیرغم اعلام برخی خبرگزاری‌ها، به گفته‌ی نیروهای امدادی محلی هنوز آتش به طور کامل مهار نشده و در حال پیش‌روی است.

مردم محلی با بیل به کمک نیروهای ارتش و امدادی شتافته‌اند ولی با این‌حال کمبود امکانات و نیروی انسان به شدت احساس می‌شود.

قره‌داغ (ارسباران) یکی از میراث‌های طبیعی مهم ایران است و بخشی از آن توسط یونسکو به عنوان ذخیره‌گاه بین‌المللی زیست‌کره شناسایی شده است.

نامه فعالین محیط زیست تبریز به مسئولین ذیربط و پیش بینی آتش‌سوزی قره‌داغ
به فاصله زمانی پیش بینی و وقوع حادثه دقت کنیم!

به همین سادگی: یکی از بزرگترین و غنی ترین زیست گاههای کشور، تجهیزات و امکانات مناسب در مقابله با بحران آتش سوزی را ندارد..

تعداد بازدید : 3

درحالیکه در ویدیوی تبلیغاتی منتشر شده از فرمانده سپاه استان آذربایجان شرقی، وی در گفتگو با سرلشکر باقری از احتمال سوختن ۱۵۰۰هکتار از جنگل‌های قره‌داغ تا فردا خبر می‌دهد، صداوسیما و خبرگزاری فارس مدعی مهار آتش‌سوزی در قره‌داغ هستند!

در کمبود جدی امکانات، آتش در ۲روز گذشته بخش‌هایی از جنگل‌های قره‌داغ را درنوردیده است.


تعداد بازدید : 3


حدود ۳۰۰ هکتار از جنگل‌های قره داغ (ارسباران) دچار حریق شده است. این آتش سوزی در چند روز گذشته در مناطقی از روستاهای خانقاه، مردانقم و کلوانق در شهرستان خدافرین اتفاق افتاده است. به دلیل گستردگی حجم آتش‌سوزی، برخلاف خبر مهار آتش، آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد.

به گفته ی مسولین مدیریت بحران نه بالگردی در تبریز بود و نه بالگردی از تهران برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شد .گویا مسولین دولت حرف تدبیری جز انتظار برای بارش باران ندارند.

جنگلهای ارسباران بدلیل داشتن ۱۰۷۳ گونه گیاهی و ۱۷۰ گونه درختی، شامل ۴۲ تیپ مرتعی و ۱۴۳ واحد جنگلی از زمره یکی از مناطق با ارزش ژنتیکی جهان شناخته شده است.متاسفانه در۴۸ ساعت گذشته درسکوت خبری حدود ۱۵۰ هکتار از جنگل های فوق درآتش بی تدبیری سوختند.


تعداد بازدید : 4

آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران مهار شد.


اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی شعار سال (برگرفته از فضای مجازی)
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین