پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۳۸۳۵۶
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
محققان دانشگاهی قرص انسولینی ساخته اند که به گفته آنان روش کنترل قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را دگرگون می کند.

شعارسال: محققان دانشگاهی قرص انسولینی ساخته اند که به گفته آنان روش کنترل قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را دگرگون می کند.

به نقل از ایندپندنت، دانشمندان قرص انسولینی ابداع کردند که مسیر را برای درمان دیابت هموار می کند.

این قرص به طرز شگفت انگیزی روش کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت را دگرگون می کند.

محققان امیدوارند قرص خوراکی انسولین نیاز به تزریق این ماده را حذف کند.

محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی هاروارد این تحقیق را انجام داده اند. به گفته آنها بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت از تزریق انسولین خودداری می کنند که این امر عوار ضی مرگبار در پی دارد. به همین دلیل قرص انسولین از چنین عوارضی اجتناب می کند.

قبلا تولید انسولین خوراکی کار مشکلی بود زیرا این ماده هنگام برخورد با اسیدهای معده واکنش مناسبی ندارد و در دستگاه گوارش به طور کامل جذب نمی شود.

انسولین پس از هضم باید مسیر خود را ردیابی کند و قبل از جذب شدن در جریان خون با موانعی روبرو می شود.

اما در روش جدید قرص ابزارهایی برای مقابله با این موانع در اختیار دارد. محققان برای جلوگیری از شکست انسولین در معده، از یک کپسول با پوشش ضد اسید استفاده کردند. این پوشش در روده کوچک حل و انسولین آزاد می شود.

انسولین نیز درون یک مایع یونیزه متشکل از کولین(نوعی ماده مغذی) و یک اسید گرانیک حمل می شود و می تواند از لایه ای که روی روده قرار دارد عبور و از اتصالات سلولی دیواره روده مسیر خود را ردیابی کند.

به گفته محققان ترکیب حاصل طبیعی است و به راحتی تولید می شود. همچنین می توان آن را به مدت ۲ ماه در دمای اتاق نگهداری کرد. حال آنکه انسولین قابل تزریق چنین ویژگی هایی ندارد.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری  مهر،تاریخ انتشار: 5 تیر 1397،کدخبر: 4331493،www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین