site traffic analytics تمام شهرداران زن در ایران | شعار سال

پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۴۲۰۸۰
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
اعتماد نوشت: از میان یکهزار و ٢٠٠ شهر کشور تنها پنج زن سکان اداره شهرها را در اختیار دارند. یک زن در خوزستان شهردار شده و دو زن در استان سیستان‌وبلوچستان. دو زن نیز در تهران شهردار منطقه هستند.

شعار سال: این‌جا به معرفی شهرداران زن پرداخته‌ایم که می‌خوانید:

شهردار اسپكه
نام: مهنا محمدي
سن: ٣٠ ساله
تحصيلات: دانشجوي دكتراي منابع طبيعي در گرگان است و مدرك ليسانس و ارشدش را هم در همين رشته گرفته است.
شهر: اسپكه (يكي از شهرهاي جنوب استان سيستان و بلوچستان)
جمعيت شهر: ۳۷۷۴۱ نفر
بودجه شهرداري: دو ميليارد و پانصد ميليون تومان
مهنا محمدي: «واقعيت اين است كه جز كمك مالي به شهرداري‌اي مثل شهرداري من هيچ راه‌حلي وجود ندارد. مي‌گويند درآمدزايي كنيد، در شهري كه مردم آن درگير فقر هستند چگونه مي‌توان درآمدزايي كرد؟ چه كاري انجام دهم كه اينها بتوانند از پس آن بربيايند؟»

شهردار چگردك
نام: سهيلا بامري
سن: ٢٨ ساله‌
تحصيلات: كارشناس حسابداري
شهر: چگردك (از توابع دلگان در سيستان و بلوچستان)
جمعيت شهر: ٢٦٨٠ نفر
بودجه شهرداري: نامشخص
سهيلا بامري: «همه ما مي‌دانيم كه در سيستان و بلوچستان به خصوص بلوچستان، مردان خيلي تعصب دارند اما خانواده من با اينكه مذهبي هستند، خيلي فرهنگي هستند. زنان منطقه براي توانايي بيشتر و كسب علم و دانش زنان در همه عرصه‌هاي ورزشي، سياسي و بسيج خيلي فعال هستند. زنان براي اينكه به چشم بيايند، خيلي تلاش مي‌كنند. برنامه‌هاي خيلي زيادي دارم. ايجاد حس مشاركت، استفاده از سرمايه‌هاي اجتماعي، بهره‌مندي از ظرفيت‌هاي نخبگان و معتمدين بالاخص بانوان و همچنين بهره‌مندي از تمام توان‌مان براي ساختن شهري آباد از اولين برنامه‌هايم است.»

شهردار منطقه ٧ شهر تهران
نام: سميه حاجوي
سن: ٤١ ساله
تحصيلات: دكتراي دندانپزشكي دارد
شهر: شهردار منطقه ٧ شهر تهران
جمعيت: ٣١٢٠٠٢
بودجه شهرداري: ١٧٩ ميليارد تومان
سميه حاجوي: «حضور بانوان در عرصه‌هاي مديريت كشوري و دستگاه‌هاي اجرايي به عنوان بخش انكارناپذير جامعه، نقش موثري در به‌كارگيري توانمندي‌هاي بانوان در جامعه داشته است. حضور ميداني در شهر يكي از عوامل موثر و اساسي براي حل مشكلات و معضلات شهري است. پاسخگويي مناسب و در شأن شهروندان و همچنين سلامت در روابط اداري از جمله مواردي است كه در سرلوحه كارها در اين منطقه قرار خواهد گرفت.»

شهردار منطقه ١٠ شهر تهران
نام: سهيلا صادق‌زاده
سن: -
تحصيلات: دكتراي طراحي شهري
شهر: شهردار منطقه ١٠ شهر تهران
جمعيت: ١١٥/ ٣٢٧ نفر
بودجه شهرداري: ١٤٤ ميليارد تومان
سهيلا صادق‌زاده: «نگاه همه‌جانبه به دغدغه‌ها و خواسته‌هاي شهروندان به عنوان سرمايه‌هاي اجتماعي شهر و پاسخگويي به نيازهاي آنان مي‌تواند زندگي شهرنشيني را در تمامي ابعاد ارتقا دهد. آگاهي مردم از برنامه‌ها و مشاهده بهبودها و تسهيلات تضمين‌كننده مشاركت همه‌جانبه است. از مهم‌ترين راهبردهاي افزايش مشاركت شهروندان در اداره امور شهري افزايش سطح آگاهي‌هاي عمومي و آشناسازي كامل مردم با وظايف، مسووليت‌ها، اختيارات و اهداف مديريت شهري است.»

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری خبرآنلاین، تاریخ 19 شهریور 97، کد مطلب: 803388: www.khabaronline.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین