پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۷۹۹۸۳
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۲
صادق زیباکلام گفت: خیلی از دوستان به صخبت کردن من در ایران اینترنشنال معترض هستند در حالی که من در آنجا به دفاع از نظام می پردازم.
شعار سال: صادق زیباکلام، تجلیلگر مسائل سیاسی اجتماعی در بخشی از گفت‌وگوی ویدئویی از دلایل گفتگو با رسانه‌های خارجی صحبت می‌کند. مشروح پاسخ او به این سوال را در ادامه بخوانید:

*آقای دکتر زیباکلام سوالی که دوستان مطرح می‌کنند این است که چطور آقای زیباکلام با تلویزیون ضدانقلاب مثل ایران اینترنشنال، بی‌بی‌سی، voa یا رسانه‌های اروپایی که نسبتی با جمهوری اسلامی ندارند مصاحبه می‌کنند و با ایشان برخورد نمی‌شود؟ آیا گارانتی شدید؟
خیر. اولاً همین پرونده‌ای که الان جلوی من گرفته می‌شود که ۱۸ ماه را باید به اوین بروید، این در نتیجه مصاحبه با دویچه‌وله به وجود آمد. این نکته اول. نکته دوم اینکه من یکی از دلایلی که...، چون خیلی‌ها می‌گویند تو سوپاپ اطمینانی، آدم نظامی، از خودشانی و...، ولی یکی از چیز‌هایی که خیلی‌ها نمی‌دانند این است که مسئولان امنیتی کشور، قوه قضائیه، اطلاعات، اطلاعات سپاه و... هر چیز که به من بگویند من گوش می‌کنم، تکرار می‌کنم که بعد زیرش نزنند. بعد از اعتراضات سال ۸۸ یا در همان بحبوحه بود. یک هفته بعد از اعتراضات سال ۸۸ با من تماس گرفتند گفتند آقای زیباکلام خودتان هستید؟ گفتم، بله. شما با بی‌بی‌سی فارسی- اگر یادتان باشد تازه راه افتاده بود- رادیو فردا VOA- هم رادیو، هم تلویزیون- دیگر صحبت نمی‌کنید. من از سال ۸۸ دیگر نه با بی‌بی‌سی فارسی و نه با رادیوفردا صحبت نکردم. من‌وتو و ایران اینترنشنال بعداً آمدند درست شد؟ من با ایران اینترنشنال صحبت می‌کردم. کاری با محتوای صحبت‌هایم ندارم. حرف‌هایم همین بود که به شما گفتم. ضمن اینکه همیشه ایران اینترنشنالی‌ها همیشه در مقابل امیر طاهری می‌نشاندند، در مقابل فرشگردی‌ها می‌نشاندند، در مقابل پسر مرحوم آقای شریعتمداری می‌نشاندند، یعنی سلطنت‌طلب‌ها و...
خیلی از دوستان به من می‌گفتند چرا شما در ایران اینترنشنال صحبت می‌کنید؟ چون شما در ایران اینترنشنال به عنوان سخنگوی جمهوری اسلامی [هستید]مردم حق دارند بگویند تو سوپاپی و... من معتقدم نه، کار درست این است که شما بگویید چرا از تمامیت نظام دفاع می‌کنید. همان که اگر این نظام سقوط کند ۲۰ نمی‌شود آن ۱۰.۵ می‌شود ۲. حواستان جمع باشد.
تا بعد از جریانات اعتراضات آبان ۹۸، با من تماس گرفتند گفتند شما دیگر با ایران اینترنشنال صحبت نکنید. من از آبان، آذر، دی، بهمن، اسفند، فروردین، اردیبهشت دیگر با ایران اینترنشنال صحبت نکردم. با من تماس بگیرند بگویند شما از این به بعد برای روزنامه شرق یک کلمه، هیچی، ننویس! آقای غلامی، آقای رحمانیان، خودشان را تکه تکه هم کردند شما هیچ‌چیز ننویس. [می‌گویم]چشم.

*چرا چشم می‌گویید و تبعیت می‌کنید؟
برای اینکه آن‌ها صاحب قدرت هستند.
تعداد بازدید : 5

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اعتمادآنلاین، کد خبر: ۴۰۹۶۴۰، تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹، etemadonline.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: