پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۸۲۰۰۴
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
مدیر گروه کودک شبکه دو سیما گفت: به دنبال قصور در پخش برنامه پت و مت و به تصویرکشیده شدن شیوه شراب سازی در تلویزیون برخی از عوامل پخش این برنامه تنبیه و از کار برکنار شدند.

شعار سال: «محمد میرکیانی» مدیر گروه کودک شبکه دو سیما گفت: پس از این قصور و کوتاهی برخی تنبیه شدند که مساله مهمی نیست. خطای رسانه‌ای است و اتفاق می‌افتد که البته قابل سرزنش و پی‌گیری است.

چنین مسائلی قابل سرزنش و پی‌گیری است و در رسانه اتفاق می‌افتد که کاملا طبیعی است. وی افزود: مگر در جا‌های دیگر این اتفاق نمی‌افتد؟ مگر در روزنامه‌ها یا خبرگزاری‌ها چنین مسائلی پیش نمی‌آید؟

هرچند که چنین اقدامی به هیچ عنوان قابل تائید نیست،، اما اتفاق است، افتاده و تعمدی هم در آن نیست و به دلیل حجم بالای کار رخ داده است.

وی تصریح کرد: برای این که این مسأله درس عبرتی بشود و ضریب دقت بالا برود، برخی تنبیه و توبیخ شده‌اند و برخی هم برکنار شده‌اند. میرکیانی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس اظهار داشت: چنین مسائلی خطای رسانه‌ای است و فرهنگی نیست.

خطای رسانه‌ای ناخواسته است و اتفاق می‌افتد، ولی خطای فرهنگی معمولا طبق جریانات مداوم و سازماندهی شده پیش می‌رود و طرح و بزرگ‌نمایی چنین مسائلی در جامعه نیز باعث می‌شود زحمت بسیاری از افراد از بین برود. وی گفت: ما چاره‌ای جز تنبیه نداریم. نمی‌توان تنبیه نکرد.

باید هشدار بدهیم تا میزان اشتباهات بالا نرود. نمی‌توان چنین مسائلی را مطرح نکرد. روز چهارشنبه ۸ آبان ماه در برنامه عصرگاهی گروه کودک شبکه دو سیما قسمتی از کارتون «پت و مت» به روی آنتن رفت که شیوه تهیه شراب در آن به تصویر کشیده شده بود.

پس از پخش این برنامه تهیه کننده، ناظر پخش و منشی صحنه این برنامه با تصمیم مدیران سازمان صدا و سیما از کار برکنار شدند.

شعار سال،  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از سایت خبری اعتماد آنلاین، تاریخ انتشار 26 خرداد    99، کد خبر:    412313، www.etemadonline.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین