پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۲۸۹۶۳۸
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
از زمان اجباری شدن استفاده از ماسک مدتی است که مجریان و مهمانان تلویزیون هم از ماسک استفاده می‌کنند اما ظاهرا این موضوع چندان هم برنامه و پروتکل مشخصی ندارد.
شعار سال: از روز ۱۵ تیرماه سال جاری که استفاده از ماسک در محیط‌ های عمومی درکنار حفظ فاصله اجتماعی اجباری شده است شاهد استفاده بیشتر مردم از آن هستیم. اما به نظر می رسد این موضوع در برنامه های تلویزیونی چندان هم تابع یک رویه واحد نیست و بیشتر تحت تاثیر سلیقه یا شرایط هر برنامه تغییر می کند.
 
در برخی از برنامه ای تلویزیونی شاهد رعایت بیشتر هستیم اما در برخی دیگر نه فاصله اجتماعی رعایت شده و نه استفاده از ماسک دیده می شود! برخی نیز بر خلاف توصیه های انجام گرفته درباره نحوه صحیح استفاده از ماسک آن را روی گردن یا چانه خود کشیده اند! وعجیب تر اینکه این سهل انگاری در میان برخی پزشکان میهمان برنامه ها نیز دیده می شود !
 
اهمیت این موضوع به دلیل تاثیر فراوان تلویزیون در امر فرهنگ سازی به حدی است که حتی اگر فرض کنیم تمامی حاضران در این برنامه ها چه برنامه های ضبط شده و چه برنامه های زنده پس از انجام تست اصلی کرونا (پی سی آر) و روشن شدن سریع نتیجه آن در برنامه حاضر شده اند باز هم ایجاب می کند که بر اساس رویه جاری و ابلاغی در زمینه استفاده اجباری از ماسک عمل شود و مجریان و مهمانان برنامه های تلویزیونی موضوع فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را حتما به نمایش بگذارند. بگذریم که در این صورت هم جای این پرسش هست که چرا در چنین شرایطی بازهم یکی از حاضران ماسک دارد و دیگری ندارد؟!
 
در هر حال به نظر نمی رسد که نحوه استفاده از ماسک در تلویزیون از شیوه ثابتی پیروی کند.


 
 
 
 
 

شعارسال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از سایت خبری تحلیلی  الف ،تاریخ انتشار:   1 مرداد 1399،کدخبر: 3990501139  ،www.alef.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین