پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۰۷۳۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
سخنگوی شورای شهر تهران گفت: تخلفات مجتمع تجاری بام‌لند به کمیسیون ماده ۱۰۰ارجاع داده شده است.
  شعار سال: «علی اعطا» رئیس کمیته معماری و طرح های شهری شورای اسلامی شهر تهران در این خصوص گفت: یکی از رویه های غیرقانونی شهرداری در دهه های گذشته این بوده است که برای احداث ساختمان هایی که تمام یا بخشی از آنها متعلق به شهرداری است، پروانه ساختمانی دریافت نمی کرده اند و احتمالا می گفته اند "خودمان که از خودمان پروانه نمی‌گیریم!"
 
وی افزود: پروژه مجتمع تجای بام لند یکی از این ساختمان هاست که در آن تخلفات جدی صورت گرفته است اما اکنون به کمیسیون ماده 100 جهت بررسی تخلفات ارسالی شده است.
 
اعطا توضیح داد: در سال 92 یک ساخت، بهره برداری، اجاره و انتقال (BOLT) میان یکی از شرکت های تابعه شهرداری تهران به نام شرکت عمرانی کارکنان با یک شرکت خصوصی منعقد می شود، وفق این قرارداد این شرکت مجاز به احداث 17880 متر مربع بنا تا به مدت 25 سال از این بنا بهره برداری کند، اما در عمل، بنایی به مساحتی در حدود 31500 مترمربع توسط این شرکت احداث می شود.

پی گفت: در این پروژه چند تخلف شهرسازی اتفاق افتاده است که به نظر می رسد برخی از آنها به مدیران وقت شهرداری و برخی به طرف دیگر ارتباط دارد.
 
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: یک اینکه این بنا صرفا با استناد به قراردادی میان این شرکت تابعه شهرداری و آن شرکت خصوصی و بدون پروانه احداث شده است، در صورتی که صدور پروانه ساختمانی، قانونا لازمه هرگونه ساخت و ساز است.
 
وی افزود: دو اینکه طبق همان قرارداد هم آن شرکت خصوصی مجاز به احداث 17800 مترمربع بنا برای بهره برداری در یک دوره 25 ساله بوده، اما در عمل بنایی در حدود متراژ 31500 مترمربع احداث کرده است تا در یک دوره 25 از آن بهره برداری کند.
 
اعطا تاکید کرد: سه اینکه در فرم خلافی که شهرداری تنظیم کرده و به کمیسیون ماده 100 ارسال کرده است، به تغییر کاربری نیز به عنوان یک تخلف در پروژه بام لند اشاره داشته است.
 
به گفته وی، این پروژه اکنون در شعبه یک کمیسیون ماده 100 که من در آن عضویت دارم مطرح شده است و در حال بررسی های مقدماتی سوابق و اسناد آن هستیم.
 
وی افزود: البته پروژه مجتمع تجاری بام لند از چند منظر قابل بررسی و رسیدگی است که آنها نیز در جای خود نیاز به بررسی به منظور جلوگیری از تضییع احتمالی حقوق شهر و شهروندان دارد اما اصولاً آنچه در کمیسیون ماده 100 مورد بررسی قرار می گیرد، صرفا به تخلفات ساختمانی این پروژه ارتباط دارد و موارد دیگری که ممکن است مطرح باشد، باید در جای خود بررسی شود.
 
اعطا تاکید کرد: بر اساس بررسی های مقدماتی که انجام داده ایم، پیچیدگی های حقوقی در بحث تخلفات این پروژه وجود دارد، باید توجه کرد که برای ما درکمیسیون جهت رسیدگی به تخلفات ساختمانی تفاوتی ندارد مالک آن چه کسی است و بر اساس قانون تصمیم گیری و برخورد خواهد شد.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری اقتصاد آنلاین  ، تاریخ انتشار:  29 مهر1399  ، کدخبر:475521  ،www.eghtesadonline.com
اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
0
0
این مجتمع تجاری تونسته خیلی خیلی موفق باشه تو تهران! نباید جلوی اقدامتش رو بگیریم فکر کنم به گرفتن یک هزینه ای ولش کنن
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین