پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۲۳۴۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شامگاه چهارشنبه آغاز فعالیت ایران برای تولید سوخت اورانیوم فلزی در راکتور تحقیقاتی تهران را تایید کرد.
شعار سال: به نوشته خبرگزاری «رویترز»، آژانس اتمی در بیانیه‌ای گفت: «رافائل گروسی مدیر کل آژانس اتمی امروز به کشور‌های عضو آژانس درباره تحولات اخیر مربوط به برنامه‌های ایران برای انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه روی تولید اورانیوم فلزی به عنوان بخشی از هدف اعلامی جهت طراحی نوع پیشرفته سوخت برای راکتور تحقیقاتی تهران، اطلاع رسانی کرد».

در این گزارش محرمانه آژانس اتمی به اعضای خود - که به دست رویترز نیز رسیده - آمده است: «ایران برنامه‌های خود برای تولید اورانیوم فلزی از اورانیوم طبیعی و سپس تولید اورانیوم فلزی با غنای ۲۰ درصد به عنوان سوخت برای راکتور تحقیقاتی تهران را نشان داده است».

به نوشته رویترز، آژانس همچنین افزود: «ایران گفته که هیچ محدودیتی برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه خود ندارد و تغییرات و نصب تجهیزات مربوطه برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه‌ای مذکور هم‌اکنون آغاز شده است».

شامگاه چهارشنبه بود که «کاظم غریب آبادی» نماینده ایران در آژانس از آغاز فعالیت تحقیق و توسعه طراحی سوخت جدید راکتور تهران خبر داد و گفت: تمامی این مراحل به اطلاع آژانس رسیده و می‌رسد و بازرسان نیز سه روز قبل، از کارخانه تولید صفحه سوخت بازدید کردند.

غریب آبادی با اشاره به اینکه مدیرکل آژانس امروز با انتشار گزارشی، موضوع را به اطلاع کشور‌های عضو رساند، گفت: این فعالیت در سه مرحله انجام می‌شود و در مرحله اول آن، اورانیوم فلزی با استفاده از اورانیوم طبیعی تولید می‌شود.  

«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس اتمی روز دوشنبه با بیان اینکه ایران با سرعت زیادی در حال حرکت به سمت غنی‌سازی ۲۰ درصدی است، پیش‌بینی کرد ماهانه حدود ۱۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد در تاسیسات فردو تولید شود.

در تاریخ ۱۵ دی ماه سال جاری و پس از آنکه «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران» از سوی مجلس تصویب و به دولت ابلاغ و رئیس جمهور نیز دستور اجرای قانون مزبور را صادر کرد، سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای این قانون تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را آغاز کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات، برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۳۹۹۱۰۲۵۰۰۰۰۳۱، www.farsnews.ir.
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
0
0
ایران باید در زمینه هسته ای انقدی قوی باشه که بتونه حرف اول منطقه رو بزنه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
0
0
باید در این زمینه موفقیت های زیادی به دست بیاریم تا جهان از ما حساب ببره
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
0
0
ایران باید نشون بده یا خروج از برجام به هرچه میخواهد می‌تواند برسد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
0
0
ایران باید زودتر از این حرفها پروژه عظیم هستهای شدن خودش رو اغاز میکرد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
0
0
ایران باید زمینه رو برای بهبود حرکت های هسته ایش زودتر از این ها شروع میکرد تا امریکایی ها رو نیان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: