پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۸۳۱۶
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
پایگاه اطلاع رسانی دولت در حساب توئیتری خود با جمله‌ای معنا دار از حسن روحانی رییس جمهور که در دیدار با سفرای کشور‌های خارجی مقیم تهران گفته بود، نوشت: جمهوری اسلامی ایران با صدای رسا اعلام می‌کند که اگر ۵+۱ به همه تعهدات خود عمل کنند ما هم به تعهدات، عمل می‌کنیم.
شعار سال: وزارت خارجه آمریکا در صفحه فارسی خود درتوییتر جمله‌ای از بایدن رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را به فارسی و با خط نستعلیق، منتشر کرد که چندی پیش در زمان حضورش در وزارت خارجه آمریکا گفته بود.

برخی رسانه‌ها انتشار این جمله از بایدن که گفته بود: "آمریکابازگشته است، دیپلماسی به کانون سیاست خارجی آمریکا بازگشته است "پیامی آشکار به دولت ایران تعبیر کرده بودند.
 
توئیت سایت دولت پس از توییت وزارت خارجه آمریکا
اما ساعاتی پس از این توییت وزارت خارجه آمریکا، پایگاه اطلاع رسانی دولت "پاد"به طور جداگانه در حساب‌های انگلیسی و فارسی خود جمله‌ای از حسن روحانی را در کنار پوستری از همین جمله منتشر کرد که او چند روز پیش در دیدار با سفرای خارجی مقیم تهران گفته بود: "جمهوری اسلامی ایران با صدای رسا اعلام می‌کند که اگر ۵+۱ به همه تعهدات خود عمل کنند ما هم به تعهدات، عمل می‌کنیم. "⁧

این جمله به گونه‌ای پاسخ به سخن بایدن، تلقی شده است.

گفتنی است هر دو پست توییتری پایگاه اطلاع رسانی دولت توسط حساب کاربری شخصی دکتر روحانی رییس جمهور ایران باز نشر شده است

روحانی همچنین در گفتگو تلفنی با سفیر سوئیس که امروز انجام شد بر این مساله تاکید کرده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از انتخاب، تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، کد خبر: ۶۰۲۵۴۵، www.entekhab.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: