پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۸۳۲۵
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
احمدولی مسعود سفیر سابق افغانستان در انگلیس و از بنیانگذاران حزب نهضت ملی قرار است امروز (۲۹ بهمن) بنا بر دعوت رسمی وزارت امور خارجه پاکستان به این کشور سفر کند.
شعار سال: دولت پاکستان با هدف تقویت رایزنی‌ها با رهبران سیاسی افغانستان و کمک به پیشبرد روند صلح، از «احمد، ولی مسعود» برادر احمدشاه مسعود و رئیس بنیاد مسعود برای سفر به اسلام‌آباد و دیدار با مقامات پاکستانی دعوت کرد.

به نقل از وزارت امور خارجه پاکستان، احمدولی مسعود سفیر سابق افغانستان در انگلیس و از بنیانگذاران حزب نهضت ملی قرار است امروز (۲۹ بهمن) بنا بر دعوت رسمی وزارت امور خارجه پاکستان به این کشور سفر کند.

وی قرار است ضمن دیدار با مقامات پاکستانی از جمله وزیر امور خارجه، رئیس مجلس ملی و برخی از اندیشمندان سیاسی در اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد نیز سخنرانی کند.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: دیدار احمد، ولی مسعود بخشی از سیاست‌های اسلام‌آباد برای گسترش تماس‌ها با رهبری سیاسی افغانستان و تعمیق روابط بین مردم دو کشور است. این سفر همچنین فرصت مهمی را برای تبادل نظر در مورد روند صلح افغانستان فراهم می‌کند.

در بیانیه‌ای در این خصوص آمده است: پاکستان همچنان متعهد به تقویت روابط دو جانبه با افغانستان است و از یک راه حل سیاسی گسترده، فراگیر با حضور همه سهام‌داران افغانستان از طریق یک روند صلح به رهبری و خواست مردم و دولت این کشور پشتیبانی می‌کند.

پیش‌تر "کریم خلیلی" رئیس حزب وحدت اسلامی افغانستان نیز به دعوت دولت پاکستان، به همراه هیاتی از ۱۱ الی ۱۳ ژانویه (۲۲ دیماه امسال) سفر رسمی به اسلام‌آباد داشت و طی آن با نخست وزیر، وزیر امور خارجه، ریاست مجلس ملی و سایر مقامات پاکستانی دیدار کرد.

شعار سال؛ با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹، کد خبر: ۸۴۲۳۲۳۴۴، www.irna.ir
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: