پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۲۹۵۶۵
تاریخ انتشار : ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
معلمی برای جلوگیری از تقلب دانش آموزان در امتحان آنلاین درس ریاضی ایده‌ای جالب به کار برد.
شعار سال : تعطیلی مدارس و آموزش مجازی باعث شده است امتحانات نیز به صورت مجازی و از راه دور برگزار شود. اما این اتفاق باعث شده است سوالات امتحانی توسط دانش‌‌آموزان با روش‌های مختلف تقلب از جمله استفاده از کتاب و دفتر، دورهم نشینی دانش‌آموزان، پرداخت هزینه و حضور یک معلم دیگر در کنار دانش‌آموز در زمان برگزاری امتحانات پاسخ داده شود. علاوه بر ترفندهایی که دانش‌آموزان به کار می‌برند معلمان نیز از ایده‌هایی برای کمتر کردن فضای تقلب استفاده می‌کنند. تصویری از نمونه سوالات امتحانی درس ریاضی و ابتکار معلم در فضای مجازی منتشر می‌شود که مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

کاربران نظرات متفاوتی دارند. جمعی معتقدند باید مشکلات فضای آموزش مجازی را مد نظر گرفت تا معلمان در زمان برگزاری امتحانات کمتر با چنین مسائلی روبرو باشند. برخی از کاربران نیز والدین را در این سبک تقلبی‌ها دخیل می‌دانند و معتقدند والدین باید با هوشیاری وضعیت تحصیلی دانش‌ آموز خود را بررسی کنند و به جای همراهی با او در تقلب امتحانات به اون روش صحیح در خواندن را بیاموزند تا فردا جامعه با افراد بی سوادی که تنها مدرک تحصیلی در دست دارند روبرو نباشد‌.

ابتکار جالب معلمی برای جلوگیری از تقلب دانش آموزان

گروهی از کاربران نیز با تحسین ابتکار و خلاقیت این معلم معتقدند هر یک از معلمان دروس مختلف می‌توانند با ایده‌ای متفاوت و مختص درس خود مانع از تقلب دانش‌آموزان شوند تا مگر دانش‌آموزان از فکر تقلب بیرون بیایید و بیشتر مطالعه درسی داشته باشند.


شعار سال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپوتنیک ، تاریخ انتشار 3 اسفند 99 ، کد خبر : - ، ir.sputniknews.com
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: