پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۴۸۰۲
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷
حاتمی، وزیر دفاع با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ریشه کاملاً مردمی دارد، گفت: هدف اول دشمنان ملت ایران دلسرد کردن مردم، بی رونق ساختن انتخابات و تلاش برای حضور حداقلی مردم در انتخابات پیش رو است، اما هدف نهایی آن‌ها اضمحلال و نابود کردن منافع ملی جمهوری اسلامی و عقب راندن کشور از جایگاه اقتدار خود است.
شعار سال: همایش مدیران ارشد وزارت دفاع به صورت برخط با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، معاونان، مدیران عامل سازمان‌های وزارت دفاع و روسای سازمان‌های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات وزارت دفاع برگزار شد.

وزیر دفاع در این جلسه با اشاره به پیروزی‌های غرور آفرین مردم فلسطین و شکست هیمنه رژیم جعلی اسرائیل، گفت: پیروزی ملت مظلوم فلسطین در امتداد فتح خرمشهر و از جنس حماسه سوم خرداد است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدسِ ملت بزرگ ایران اسلامی نمونه‌ای از پیروزی خون بر شمشیر است، خاطرنشان کرد: رزمندگان اسلام با دستان خالی در مقابل دشمن ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد لذا پیروزی ملت مظلوم فلسطین نیز از جنس پیروزی دفاع مقدس و حماسه آزادسازی خرمشهر است.

وزیر دفاع با بیان اینکه ما در دوران دفاع مقدس با یک کشور نمی‌جنگیدیم، بلکه چکیده‌ای از دستاورد‌های نظامی و اطلاعاتی شرق و غرب به سرکردگی صدام علیه ایران به صف شده بود، تصریح کرد: امسال در حالی سی ونهمین سالروز فتح خرمشهر را جشن گرفتیم که علی رغم تحریم‌ها، فشار‌های اقتصادی و تلاش برای عدم پیشرفت جمهوری اسلامی ایران، ملت سربلند ایران اسلامی، قدرت بلاتردید و بلامنازع جمهوری اسلامی ایران در منطقه و منشأ پایداری و حرکت جبهه مقاومت محسوب می‌شود.

امیرحاتمی با اشاره به پیروزی نیرو‌های مقاومت فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی تا بن دندان مسلح، افزود: حماسه سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در شرایطی به وقوع پیوست که رزمندگان اسلام با دست خالی و با کمترین امکانات دفاعی و نظامی بر دشمن فائق آمدند و امروز نیز مردم فلسطین مانند مجاهدان دوران دفاع مقدس در سخت‌ترین شرایط با دشمن مبارزه کردند و توانستند با اعتماد به نصرت الهی بر باطل پیروز شوند.

وی با بیان اینکه مهمترین دستاورد این جهاد پیروزمندانه، وحدت و همدلی همه فلسطینیان در مناطق مختلف اشغالی در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی و حامیان غربی و آمریکایی آن بود، گفت: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند: رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و از این پس موشک‌ها، پهپاد‌ها و توانمندی دفاعی صاحبان فلسطین کابوس شهرک نشینان غاصب خواهد بود.
 
 
۲۸ خرداد دسیسه استکبار جهانی را علیه خودشان بازخواهیم گرداند

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن درصدد شکستن مقاومت و ایستادگی ملت ایران و در نهایت حذف جمهوری اسلامی از منطقه است، گفت: نظام سلطه با تبلیغات منفی و وارونه نشان دادن دستاورد‌های گرانسنگ جمهوری اسلامی درصدد از بین بردن انسجام و استحکام اجتماعی آحاد مردم است، چرا که می‌داند ایران امروز، ایرانی قوی و منشأ تحولات عظیمی در منطقه و در سطح بین الملل است.

امیر حاتمی با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ریشه‌ی کاملاً مردمی دارد، تصریح کرد: هدف اول دشمنان ملت ایران دلسرد کردن مردم، بی رونق ساختن انتخابات و تلاش برای حضور حداقلی مردم در انتخابات پیش رو است، اما هدف نهایی آن‌ها اضمحلال و نابود کردن منافع ملی جمهوری اسلامی و عقب راندن کشور از جایگاه اقتدارِ خود است.

وی با اشاره به برگزاری شکوهمند انتخابات ریاست جمهوری سوریه و تبریکِ پیروزی و انتخاب مجدد جناب آقای بشار اسد با رای قاطع مردم سوریه، گفت: بلاتردید این رویداد و حماسه تاریخی ملت سوریه نماد اراده مردم این کشور در حفظ استقلال کشور برابر دسیسه‌ها و طمع ورزی‌های دشمنان امت اسلامی است.

وزیر دفاع تأکید کرد: مهمترین موضوعی که منافع و امنیت ملی کشور و آینده مردم را تضمین می‌نماید حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است و انشاءالله به کوری چشم دشمنان این حماسه در ۲۸ خرداد ماه دسیسه استکبار جهانی را علیه خودشان بازخواهد گرداند.
 
 
 
۲۸ خرداد دسیسه استکبار جهانی را علیه خودشان بازخواهیم گرداند
 
امیرحاتمی با بیان اینکه اصلی‌ترین دلیل پیشرفت‌ها و اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی با هدایت‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب محقق شده است، گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در سه حوزه کلان دفاعی، مبارزه با تحریم‌ها و سازندگی، راهبرد‌های خود را با محوریت تدابیر فرمانده معظم کل قوا برنامه ریزی کرده است و از این حیث و به لطف پرودگار متعال، کمترین چالش و فراز و نشیب را داشته است و همواره بعد از پیروزی انقلاب نیز سیر صعودی خود را ادامه داده است.
 
وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر و علی رغم فشار تحریم‌ها بیشترین صادرات را نیز داشتیم گفت: خود اتکایی، تکیه به ظرفیت‌های درونی، توجه به سرمایه‌های ارزشمند انسانی و از همه مهمتر عمل به رهنمود‌های مقام معظم رهبری در همه زمینه‌ها بهترین الگوی پیشرفت ما بوده است و انشاءالله این الگو در جای جای سازمان‌ها و نهاد‌های کشوری به طور کامل درونی و نهادینه شود.

شعار سال؛ با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۵۲۲۳۷۰۷، www.mehrnews.com
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین