پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۰۱۱
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: هیچ بهانه‌ای برای دوری از صندوق رای نیست و هر رای در حقیقت پایه‌های امنیت، اقتصاد عظمت و شکوه ملت ایران را تثبیت می‌کند.
شعار سال: آیت الله اعرافی نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری درجلسه هم اندیشی فعالین اجتماعی و نمایندگان تشکل‌ها گفت: در سال‌های گذشته بیش از نیمی از عمرم را در هواپیما و ماشین بوده‌ام و به ۲۵ استان و شماری از کشور‌ها سفر کرده‌ام. در زندگی کاری من تاخیر معنا ندارد.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: معنی گام دوم، گفتمان انقلاب اسلامی و نگاهی به آفاق پیش رو است، لذا بیانیه مهمی است.

آیت‌الله اعرافی با بیان اینکه از شگفتی‌های انقلاب اسلامی و گفتمان انقلاب، جمع دوگانه‌های به ظاهر غیر قابل جمع است، گفت: اما گفتمان اسلامی این دوگانه‌ها را در خود هضم و برای آن‌ها تئوری ایجاد کرد و راه را برای گفتمان‌های بزرگتر باز کرد.

نامزد انتخابات مجلس خبرگان گفت: ملت ما و اندیشه دینی ما عالی است و حتماً حرف‌های نویی برای دنیا داریم.

وی افزود: هیاهویی که قدرتمندان عالم دارند، چندان مهم نیست، اما باید با شجاعت و حکمت با آن دست و پنجه نرم کرد. در درون ملت‌ها چیز‌های مهم‌تری اتفاق می‌افتد.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: پیروزی‌های ایران اسلامی برای ملت‌های مستقل و مستضعفین عالم مایه‌ی شور و شعف است. این‌ها را بار‌ها در جا‌های مختلف عالم دیده ام.
 
انقلاب اسلامی یک تئوری کلان برای حل تقابل سنت و مدرنیته ارائه کرد

این نامزد انتخابات مجلس خبرگان با بیان اینکه که ایران همیشه عنصر فکری، معرفتی و جهت دهنده در جهان اسلام بوده است، گفت: انقلاب اسلامی یک تئوری کلان برای حل تقابل سنت و مدرنیته ارائه کرد. ۴۰ انتخابات در این ۴۰ سال برگزار شده است؛ این شوخی نیست.

آیت الله اعرافی گفت: در مورد دوگانه اسلامیت و ملیت همیشه در طول قرن‌ها حرف و حدیث داشتیم، اما در عین حال ملیت درپرتو انقلاب جان دیگری گرفت.

وی ادامه داد: اولین بار بود که در دفاع مقدس اقلیت‌های مذهبی در کنار سایر مردم از کشور دفاع کردند.

نامزد انتخابات خبرگان رهبری افزود: هیچ بهانه‌ای برای دوری از صندوق رای نیست و هر رای در حقیقت پایه‌های امنیت، اقتصاد عظمت و شکوه ملت ایران را تثبیت می‌کند. مجلس خبرگان حلقه واسط امت و امام است.

وی تصریح کرد: از این جهت انتخابات‌ها مهم است که اعضای جدیدی با افکار جدید و جایگاه علمی معرفتی اجتماعی به مجالس اضافه می‌شوند.

آیت الله اعرافی گفت: من سال‌ها عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هستم و در بسیاری از اسناد از جمله سند تحول نقش داشته‌ام.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: البته شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارزیابی و نظارت ضعف‌هایی نیز دارد. یکی از اشکالات آن این است که امضای بعضی از این اسناد و مصوبات شورا در دولت‌ها، مدت‌ها طول می‌کشد.

وی همچنین تصریح کرد: حوزه علمیه باید مطالبه گر و پاسخگو باشد.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازایلنا، تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۰۸۶۶۹۶، ilna.news
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین