پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۳۴۶۲۱۳
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۸
از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، بخشنامه «جذب و ساماندهی روحانیون وظیفه در آموزش‌وپرورش»، به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ شد.
شعار سال: معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع، بخشنامه «جذب و ساماندهی روحانیون وظیفه در آموزش‌وپرورش» را جهت پیگیری و اجرا به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است؛ با توجه به مجوز ستاد کل نیرو‌های مسلح و مکاتبات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، ضروری است؛ همانند سنوات گذشته، تعدادی از روحانیون، دوران خدمت وظیفه خود را در فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و امور فرهنگی وزارت آموزش‌ و پرورش به انجام برسانند. سهمیه هر استان برای جذب و سازمان‌دهی روحانیون وظیفه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مطابق بخشنامه «جذب و ساماندهی روحانیون نظام‌وظیفه در آموزش‌وپرورش» تعیین‌شده است.

بر اساس این بخشنامه، دارا بودن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، برخورداری از توانایی جسمی لازم برای انجام مأموریت‌های محوله، تعهد به انجام مأموریت‌های محوله در طول دوران خدمت سربازی، ملبس بودن به لباس روحانیت و تعهد به رعایت سایر شئون روحانیت، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه و یا گواهی موقت پایان تحصیلات سطح یک، از شرایط فردی روحانیون نظام‌وظیفه برای جذب در وزارت آموزش‌وپرورش است.

همچنین اولویت خدمت وظیفه این افراد در آموزش‌وپرورش، در تدریس درس پرورشی، تناسب ساعات کار روحانیون با فعالیت واحد آموزشی در طول هفته، دریافت حقوق ماهیانه، بر اساس دستورالعمل‌های دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی معظم کل قوا و ستاد کل نیرو‌های مسلح و مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه وعدم صدور گواهی انجام‌وظیفه برای افرادی که در بین سال تحصیلی منتزع شده و یا مرتکب غیبت غیرموجه شده‌اند، از مهم‌ترین ضوابط پذیرش و جذب روحانیون نظام‌وظیفه در این بخشنامه ذکرشده است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰، کد خبر: ۱۰۸۷۲۶۵، www.ilna.news
اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین
پرطرفدارترین